فاطمیه دوم هلالی


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


توجه||| هلالی, خانوم بازی, پرادو و تریاک کشی دروغ محض||| اگه باور نمی کنی بیا تو بخون . یاعلی

پرادو:کی می تونه با حقوق کامند ساده پرادو بخره . اگر چه از مداحی پول بگیره (صله با پول فرق داره اگه شک داری کلیک کن رو کلمه صله )کی میاد چنان پولی به حاج رضا بده که پرادو هفتاد میلیونی بگیره من که شاخ در آوردم. اصلا پرادو سوار شدن جرمه؟
یکی از دوستان می گفت:"پرادو نداره پژو که داره پس عین من تو با موتور یا اتوبوس واحد به مقصد می رن"
من نمی دونم حاج رضا از کدوم این دوتا استفاده می کنه یا شایدم تاکسی ولی اینو می دونم که ماشین نداره بار ها گفته ما هم دیدیم تا حالا هیئت هم با ماشین نیومده یکی از دوستان ایشان ، ایشان را به هیئت می آورند.


 

 تریاک کشی یا قلیان:حاج عبدالرضا هلالی از تبار عرب هستند و  در خانواده عرب ها رسم بر قلیان کشیدن هست.در ضمن د ر مداحی ایشان فشار زیادی حنجره شان متحمل می شود و برای تسکین درد همه مداحان نه تنها حاج عبدالرضا از سیگار یا قلیان استفاده می کنند.کی می گه با قلیان می شه تریاک کشید. چه دروغایی میگنها.
کسی می گفت با قلیون تریاک می کشن با نام قل قلی اگه اسمش اینه که چرا قلیانو با این اسم صدا نمی کنند.
پس شما نیز به این دروغ ها توجه نکنید.


خانم بازی:کسی که این حرفو می زنه اون خانم قانونی شرعی و دائم حاج عبدالرضاست و کسی فیلم می گیره خواهر خانوم حاج رضاست و از روی شیطنت این کارو کرده و چون خانم حاج رضا اینو درک کرده بود که حاج رضا یه شخص مشهوریه از خواهر خانومش خواسته بود این کار نکه که بلاخره توسط تعمیر کار موبایل خواهر خانم ایشان این فیلم پخش شد.


حقیقت زندگی زناشویی رضا هلالی 

حاج عبدالرضا هلالی یک زن بیشتر نداره و سابقه طلاق نیز همچنین
       
 ندارد.

وهیچ زن صیغه ای وجود ندارد


 عبدالرضا هلالی و بی حرمتی در کرج (شهر من )سر به داران 

نکته بسیار مهّم

 

شمایی که نمی دونی اون کیه چرا تماشا می کنی بلا تشبیه کسانی که

اومدن تماشای حضرت زینب (س) جلوی دروازه ساعات نمی دونستن

 اون حضرت زینبه ولی اومدن تماشا. البته بلا تشبیه.


شما که نمی دونی اون کیه چرا تماشا می کنی و فحش می دی.
 

 

تجاوز به حریم خصوصی هر شخص کاری غیر انسانی و اخلاقی است

 هر کس حتی کافر هم همچنین.

یه فکر کن چرا؟؟؟؟؟

چرا نباید بچه شیعه پشت هم باشه ؟ چرا چندگانگی؟ چرا؟چرا؟ چرا؟

 

 


   دانلود قسمت های مهم حقیقت  لینک مستقیم  (۱۰۷کیلو بایت)

 

 دانلود عکس متحرک اول حاج عبدالرضا هلالی لینک غیر مستقیم ( حدود ۳۰۰ک.ب)

دانلود عکس متحرک دوم حاج عبدالرضا هلالی (از حقیقت) لینک غیر مستقیم حدود ۳۰۰کیلوبایت 

 

دانلود عکس متحرک سوم حاج عبدالرضا هلالی لینک غیر مستقیم حدود ۳۰۰ک.ب 

دانلود و تماشا هلالی تصویری یه درد دل امام زمانی

 

   با آبروی مومن بازی نکنیم.

 

    نظر نظر یادت نره.   


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


عمر کشون

فرا رسیدن به درک واصل شدن دومین ملعون عالم مایه ی ننگ زمین عمر حرام زاده بر تمام  شیعیان جهان مبارک باد .

عمر آن ننگ خدا عار عرب

                                      دشمني داشته با اهل حرم

كس زكردار عمر آگاه است

                                      كه زنا زاده را دشمن دارد

من بگويم زجنايات دني

                                      بشكست او دل زهرا و علي

حق را ديده و خود را زد خواب

                                      كه شود عترت و قرآن خراب

ننگ را تا به سر حد رساند

                                      چشم بيدار علي خفته نماند

بشكافت او زجفا سينه ي ناموس خدا

                                      كه زاندوه شود شاه ولايت داغدار

ناكساني كه به تاريكي عقل

                                      مي برند پادشهي را در بند

شَه همان است كه به شب برقع پوش

                                      مي كشد بار گدايان بر دوش

منبا شعر ها http://omarsadpedar1.blogfa.com/ . شعرای قشنگ ترم داره

لعن زمینیان و آسمانین بر او باد .

و درود زمینیان و آسمانیان بر ابولولو کسی که افتخاره به درک واصل کردن او را دارد باد .

 

عکس حرم آقای ابولولو در کاشان


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


حاج عبدالرضا در وبلاگ خود به نظر یه منتقد در موردمصاحبه ی هفته نامه ی تلاش جواب دادند

بسم الله الرحمن الرحیم

 

من نمی گویم سمندر باش یا پروانه باش                           چون به فکر سوختن افتاده ای ، مردانه باش

جواب عرایض حضرتعالی رابدان جهت دادم که احساس شد از روی صدق و صفا و بی غرض نسبت به ذاکرین ابا عبدالله صحبت می کنید و تائید این مهّم جمله ای بود که به دل نشست (( امیدوارم جمعه ۲۲ محرم سالروز فاجعهء تخریب حرمیین عسگرئین در هیئت الرضا بازتاب بسیاری داشته باشد )) من ذاتا دوست دارم که نوکران آقا در رابطه با محبتشان به اولاد زهرا با من امری صحبت کنند جدا عرض می کنم من لذّت می برم ، در مقام نوکری برایم گواراست .

دوّم در رابطهء با مصاحبهء من با تلاش که عدّهء قلیلی منتقد داشت از دوستان ، که عارض شدند چرا این هفته نامه ؟ که سوال  شما هم اتفاقی شبه سوالی از اینگونه بود که مرا وا داشت پاسخ کلی به برادران خودم بدم که عقیدهء قلبی اینجانب در جایگاه پاسخی که دارم اینگونه بود.

۱) عموما این حقیر استادی را می پسندم که در خلوتی بوده و مشغول راز و نیاز و به دور از هیاهوی دنیا باشد یعنی نه سیاسی باشد ، نه اهل تریبون و منبر و موعظهء عمومی ، شخصیتی که نه شما و نه کسی دیگر او را نشناسد و به سادگی دسترسی به وی نداشته باشد اهل تقوی و دینداری بوده ، و نباشد شاگردانی کثیر که خواهان دست بوسی از او باشند .

۲) به هیچ عنوان انشاالله قصد سرپیچی از دستورات و اوامر رهبر عزیز انقلاب را نداشته و نخواهم داشت و از آن مهّم تر معظم له فرمایشی بزرگتر و پیامی عمومی تر مبنی بر اتحاد ملّی و انسجام اسلامی را در مملکت داشتند ، که این مهّم کمتر مهیا شد.

۳) دعوت به اقامهء عزای سیدالشهدا کمتر از هدایت نیست دوست من بهتر می دانید و صدق گفتارم چه بسیارند رسول ترک ها.... می دانید که اگر حسینی و زینبی نبود شاید دیگر اسمی از اسلام و دین پیغمبر و خدا نبود.

۴) عرض کردم علم برای عمل است نه مجادله ، ولی نگفتم شما با من ، یا من با شما مجادله خواهم کرد ، اگر از بوئی مجادله می بردم هیچ گاه جواب سولات شما را نمی دادم.

۵) فرمودید سبک خوانی تقلیدی و ضد ارزش ها .... به یاد خاطراتی از مرحوم ناظم افتادم که تحقیقی در این رابطه را به شما توصیه می کنم ، می دانید او نیز آغاز گر سبکی نو در مداحی بود و چه بسیار بودند افرادی که او را تکفیر کردند در بازار تهران و غیره ، امّا چه شد ؟ کدام نام جاودان ماند ؟ آنان که تکفیر کردند کجایند و مرحوم ناظم کجاست ؟ امیدوارم که اعمال ما خالص و برای رضای خدا باشد که اگر اینگونه بود.... ، (  توصیه می کنم کتاب هفتاد سال نوکری مرحوم مداح را حتما مطالعه فرمائید )).

۶) فرمودید که از دیدن عکستان بر روی مجله ناراحت شدم . اگر ریا نباشد بنده خیلی از دیدن عکس یک ذاکر به روی مجله خوشحال شدم، یادم می آید ۲ سال پیش وقتی که پلاکارد اسم خودم را در میدان تجریش حدود ۳ بعد از نیمه شب به روی دیوار نصب می کردم ، لحظه ای نشستم و به خودم گفتم نکنه از روی نفس دارم این پلاکارد  رو که برای به ظاهر خودم هست نصب می کنم ، صورتم را پوشانده بودم تا مبادا کسی مرا ببیند ، امّا دیدم بالاتر از اسم  عبدالرضا هلالی ، نام سخنران عزیز بود ، بالاتر از آن نام هیئت الرضا ، بالاتر از آن نام گرامی و معظّم حضرت سیدالشهدا.... بماند . بعضی اوقات آدم باید از بعضی رفتار و کارهایش لذّت ببرد به شرط اینکه نیّت او خیر باشد و برای خدا، اگر اینگونه بود مابقی حرفها پوچ است و توخالی به جان سیدالشهدا.

۷) فرمودید عبدالرضا هلالی را به نام سیدالشهدا می شناسند و سینماگران و  ورزشکاران در آن جولان می دهند و عکس هایشان در آن مجله می خورد ،با این تفاصیر این موقعیت را من فتحی می دانم عظیم که توانسته ام جای ارزشهای تو خالی ( به قول شما ) را بگیرم و عکسم جای آنان بخورد و این بسی جای شگفتی و پیروزی است ؛ هر چند که در هفته های گذشته عکس ریاست محترم جمهور ی در آن مجلهء به قول شما زرد در کنار مدیر مسئول نشریه خورده بود ، مراجعه کنید.

۸) عبدالرضا هلالی را به جز محبّت سیدالشهدا ، همین مردم هلالی کردند . هیچ وقت فراموشمان نشود، ما بچهء همین مملکتیم و همان ورزشکار و همان سینماگر به موقع خود جانشان را برای دین و مملکتشان تقدیم می کنند .

۹) فرمودید  در دیدار با علماء : از کجا می داانید که دیدار با این بزرگواران مقطعی است .... و آیا علمای ما فقط در قم هستند؟

۱۰) در مورد مطلبتان در مورد مادحین : اگر از بزرگواریها و خصلت های ذاکرین عزیز از شما بیشتر ندانم مطمئنا کمتر نمی دانم من به خوبی با سبک و سیاق حاج قربان و هم از توانمندی حاج منصور ارضی در مناجات و روضه خبر دارم از تبحر حاج سعید حدادیان در مقاتل ( که بی جهت لقب عالم مداحان  را به او نداده اند )) خبر دارم و هم شهرتم را از این عزیزان بیشتر نمی دانم ، و در مورد مطلبتان با حاج منصور باید بگویم نبايد یادمان برود که او زحمات زیادی در این راه کشیده و دورانی را که من و شما در بغل مادرانمان شیر می خوردیم او مناجات با خدایش ، در سیدالکریم ترک نمی شد ، استادی دارم که می گفت استادم ، دندان مصنو عی اش را از دهان در می آورد و می گفت این دندان ها برای قالب دهان من است آیا این دندان را کسی می تواند استفاده کند ، پس یادمان نرود اندازهء خودمان صحبت کنیم .

۱۱)) امّا در مورد سید جواد ذاکر : بودنم در محضر بزرگانی چون حاج منصور و سعید حدادیان در جایگاه نوکری دلیل بر جبهه گرفتن علیه شخص خاص و مرحوم سید ذاکر نمی تواند باشد ، هر کسی را در قبر خویش می گذارند و اعمال و رفتار هر کس به خود او مربوط است ؛ من زیبائی ها را دراشخاص می بینم و بدی های آنان را در زیبائی هایشان برای خودم حل می کنم ، به شخصه برای تمام ذاکرین در مقام نوکریشان احترام و ارزش قائلم ؛ چون به صاحب آنان اعتقاد داشته  ام و دارم . اگر من جبهه ای برای خود داشتم سید جواد را در قبر نمی گذاشتم و در مراسمش شرکت نمی کردم و خودم را با کسی در نمی انداختم از جمله صدا و سیما ... بگذریم... روحش شاد

۱۲) فرمودید لطمه می زنید و خون میریزید ولی فیلمی واضح پخش نمیکنیم!؟! دوست عزیز اگه روزی اتفاقی از شما فیلمی گرفتن و پخش کردند یعنی من هم باید شما را ردّ و نفی کنم ؟ ما خودمون با خودمون مشکل داریم اینطور نیست؟

۱۳) بالاترین قاضی خداست ، نگذارید بشر خاکی برای من و شما قاضی گردد . بالاتر از شریح قاضی در امر قضاوت نداشته ایم ،عبادت و .... زبانزد بوده و گمراه تر از حضرت حرّ در واقعه ء کربلا نداشته ایم امّا چه شد عاقبتشان یک اشتباه شریح قاضی او را به کجا کشاند و یک ادب حضرت حرّ به او چه مقامی بخشید. دیگر قصد پاسخ سوالات شما دوست عزیز را ندارم. امیدوارم که مرا حلال کنید . دیدار یه قیامت انشاالله .

سجادهء شیخ و فرش مسجد بردند        چیزی که نمی برند فرمان خداست

۱۴) اللّهم عجل لولیک الفرج

   کوچک شما عبدالرضا هلالی

دانلود کل مراسم محرم و مطالب جالبی از حاجی و عکس های بسیار زیبا از محرم و مراسم دیگر و خیلی مطالب دیگر رو از آرشیو بخونید


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


اون خانم همسر قانونی شرعی و دائم حاج رضاست

هلالی

*آن زن که بود؟
هر چند هلالی در این باره سکوت کرده و همه چیز را به آینده و زمانی که حالش بهتر شود موکول ساخته است ولی حرف و حدیث های متعددی در این باره وجود دارد.برخی وجود این فیلم را نشانه ای از انحراف اخلاقی هلالی می دانند و برآنند که باید عنوان مداحی اهل بیت از چنین کسی گرفته شود.در مقابل، برخی اخبار، حاکی از آن است که زن جنجالی این فیلم 10 ثانیه همسر دوم هلالی است و فیلم را نیز یکی از بستگان نزدیک به او با موبایل گرفته و پس از پیش آمدن یک سری اختلافات خانوادگی به انگیزه انتقام جویی، در شبکه اینترنت به نمایش گذارده است.از سوی دیگر، برخی از نزدیکان عبدالرضا هلالی تاکید دارند که فیلم ساختگی  خاست و اساساً چنین زنی وجود خارجی ندارد و به فیلم اضافه شده است.در همین حال "بازتاب" به نقل از هلالی نوشت : فيلم را خواهر همسرم با استفاده از تلفن همراه خود گرفت و زماني که گوشي را براي تعمير داده بود، متاسفانه يکي از کارکنان تعميرگاه اقدام به سرقت فيلم خصوصي خانوادگي و پخش آن کرده است.اون خانم همسر قانونی شرعی و دائم حاج عبدالرضاست و کسی که فیلم می گیره خواهر خانوم حاج رضاست و از روی شیطنت این کارو کرده و چون خانم حاج رضا اینو درک کرده بود که حاج رضا یه شخص مشهوریه از خواهر خانومش خواسته بود این کار نکنه که بلاخره توسط تعمیر کار موبایل خواهر خانم ایشان این فیلم به نامردی پخش شد.نکته در مورد فيلمي كه از عبدالرضا منتشر شده من كه بخودم اجازه ندادم حتي فيلم رو نگاه كنم ولي خيلي چيزها دربارش شنيدم چون يك مدت همه جا درباره اين حرف ميزدن براي همين تقريبا ميدونم موضوع كليپ چيه ولي دوتا موضوع اينجا مطرح ميشه:1.چون من فيلم رو نديدم نمي تونم قضاوت كنم كه ساختگي يا واقعي براي همين فرض را بر اين ميگيريم كه واقعي يه"خوب بنده ي خدا چطوري ميخواهي دم پل صراط جواب بدي تو از كجا ميدوني كه اون شخص داخل فيلم همسر رضا هلالي نبوده يا محرمش نبوده سر خودتو كه نمي توني گول بزني.يكم كه عقلاني فكر كني ميفهمي كه يك ادم مشهور مثلا هلالي نامي اگر بخواد كاره خلافي هم انجام بده نميزاره از 1000 فرسخيش دوربين رد بشه يا جنبده اي تكون بخوره چه برسه با خيال راحت بشينه و نگاه كنه ازش فيلم ميگيرن"حالا ديدي زود قضاوت ميكني"اين ها همه كار يك عده آدمه كثيف و پول دوست كه حاضرا همه كار بكنن يكم فكر كنيد بابا بریزيد مغزارو از دريا اين ها همه كار دشمنانه تا حالا از خودتون پرسيديد كه چرا يكدفه اين همه درباره بازيگرها و فوتباليست ها و... فيلمو عكس اومد بيرون ديدن با ماهواره و سي دي و فيلمهاي اونجوري نميتونن تمام جووناي مارو خراب كنن روي آوردن به اين كارهانشستن فكر كردن چه كار كنند كه تمام بچه هيئتي ها ، مسلمونها،ادم خوبها، باباها، مامانها ، بچه ها، همه رو خراب كنند به اين نتيجه رسيدن كه با درست كردن كليپ و مسيج و غيره كارشون و ادامه بدن.كه موفق هم بودن ديگه مردم نميگن اين فيلم مستهجنه ميگن كليپه هنر پيشه فيلم نرگس و ديدي. فقط يك تسبيح گرفتن دستشون هركاري دلشون ميخواد ميكن والا تا اونجايي كه به ما ياد دادن مسلموني به تسبيح دست گرفتن و جانماز اب كشيدن نيست يكم دين و ايمون داشته باشيد با آبروی یک مومن بازی نکنید......
"كعبه يك سنگ است كه ره گم نشود . حاجي احرام دگر بندو ببين يار كجاست"بعضي ها فكر كردن ديگه مثلا نماز انچناني ميخونن(البته براي ريا) ديگه چاشون و بهشته "نه بابا به همين خيال باش نماز روزه ذکر گفتن شده مثل عادت همین.


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


نامه عبدالرضا هلالي به سايت بازتاب در پي فيلم منتشر شده از او

همش منتظر بودم تا خودش يه چيزي بگه چون ديگه طاقت شنيدن حرف هاي مزخرف را نداشتم . اين هم از دل اقا رضا
خدا انشا ا... جوابشونو ميده
 اللهم انا نشكو اليك فقد نبينا و قله عددنا...
چگونه مي‌توانم گلايه خويش را پنهان نموده و بغض خود را در گلو فرو خورم و در سكوت غريبانه، آبروداري كنم تا مبادا گردي به داماني بنشيند؟! چگونه در شهر شلوغي كه بزدلان هم، هفت‌تيركش شده‌اند، از سر بالا رفتن آب‌ها و ابوعطا خواندن قورباغه‌ها، سخن بگويم؟ چگونه از آنان كه طلبكار عمر خضر و ملك اسكندرند، بخواهم كه نزاع بر سر دنياي دون نكنند و چگونه به خواب‌زده‌ها بفهمانم كه:
خيانت قصه تلخي است، اما از كه مي‌نالم
خودم پرورده بودم در حواريون، يهودا را
آي جماعت! نگار ما اوست كه.. لا لعطائه مانع... (هيچ كسي را توانايي مقابله با عطاياي او نيست) تعز من تشاء و تذل من تشاء .. (هركه را خواهد عزيز خلق و هركه را خواهد ذليل كند) آي خلايق! يار ما هموست كه حتي اطفال در رحم مادران را نيز مورد رحمت قرار مي‌دهد! دلدار ما اوست كه كرامت بي‌حد و حصرش، سايه امنيتي بر «مستوحشين في الظلم» است... چگونه از دلبر خود با شما بگويم، در حالي كه هنوز در اول شب پياله به دستي، كار ما به بدمستي كشيده است..

1ـ مي‌دانيد، وقتي انسان خود را جدي بگيرد، بسيار مضحك مي‌شود! و چقدر امروزه بوزينه‌هاي مضحك زياد شده‌اند! جدي گرفتن خود، به معناي قائل شدن حرمتي ويژه براي خود است و هركه در مقابل «الله و آل‌الله» حرمتي ويژه براي خويش قايل باشد، به «بوزينه‌اي مضحك» مسخ مي‌گردد!!
2ـ ندانسته و نشناخته و خام، وارد اين طريق ملامت‌خيز و دشمن‌ساز نشديم كه فرمود:
غير ناكامي در اين ره كام نيست*** راه عشق است اين ره حمام نيست!
كار ما از ابتدا عزم بلند براي مردانه ماندن بود و زنانه سوختن! كه فرمودند:
مردانه ساختيم و زنانه فروختيم *** رو رو زنانه‌ساز كه مردانه مي‌خرند!
اما «كلّ يعمل بشاكلته» خدا، توليدكننده انبوه‌ساز نبوده است، بلكه براي هر تنابنده‌اي، پرونده‌اي از بلايا و فتن و محدوديت‌ها و ظرايف باز شده است و ما نيز در اين بار عام، ‌بر طينت خداداده قائليم:
مه فشاند نور و سگ عوعو كند *** هر كسي بر طينت خود رو كند
3ـ «قاسطين» كه بودند؟ «قاسطين» آن زمره اهل ادعايي هستند كه با شعار «قسط و عدل» به جنگ علي(ع)؛ يعني تنديس «قسط و عدل» آمده بودند! «كله حق يراد بها الباطل» شعار «قسط و عدل» دادن در مقابل علي، مانند قرآن‌هايي است كه روي نيزه رفته بود تا مانع پيشروي سپاه حق گردد... گفت: مي‌توان در كاسه سر يك مجسمه زيبا آب نوشيد ولي بايد توجه داشت كه آن مجسمه براي اين كار ساخته نشده است! اين ظاهرسازي‌هاي مردم‌فريبانه در دل‌هايي اثر مي‌كند كه فاقد بصيرت و معرفت باشد... آري، نادان هميشه نادان‌تر از خود را مي‌يابد تا تحسينش كند... !
4ـ (به نقل از كتاب «نكته‌هاي ناب» از آيت‌الله العظمي بهجت، ص 78): معاويه (عليه الهاويه) با رايزني و مشاوره عمروعاص بدين نتيجه رسيد كه راه مقابله با علي(ع) آن است كه از رؤساي قبليه‌ها بخواهد كاري براي خونخواهي عثمان در مقابل علي بكنند... چندي پس از اين درخواست، پي‌درپي براي از بين رفتن «فرصت فكر» آدم‌هاي مختلفي به دنبال آن رؤساي قبايل فرستاد تا مجال دقت و تفكر نيابند... و شد آنچه نبايد مي‌شد و دست آخر رؤساي قبايل هم خونخواه عثمان از علي شدند... «فرصت تفكر»...! امواج شايعه، سياه‌نمايي، دشمني و كينه‌ورزي، پشت به پشت هم، چنان به صخره‌هاي مستحكم قلوب مخاطبين مي‌خورد كه ديگر «فرصت تفكر» باقي نماند... امروزه لجن‌پراكني عليه اينجانب «رضا هلالي» براي عده‌اي نابخرد و غفلت‌زده، چنان موضوعيت و اهميتي يافته است كه هر روز يا خالق يا مشتري جديدترين اخبار كذب، آلوده و موهن در مورد حقير هستند و چنان در اين طريق پا به ركابند كه «فرصت فكر» از مستمعين بي‌رنگ و رياي محافل گرفته مي‌شود... فاجعه آنجاست كه هرزه‌باف‌هاي شارلاتان بي‌تقوا و دودوزه‌باز‌هاي هفت‌خط بي‌مرام و اپوزيسيون‌هاي ضد ولايت مجهول‌الهويه و هزاررنگ‌هاي ظاهرالصلاح سالوس و محتسب‌هاي مدرن شكمباره و تردامن، همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا ديگر نغمه روح‌بخش روضه‌هاي سيدالشهدا(ع) به گوش جوانان شيفته نرسد... (عجيب نيست! چراكه دشمني با آل‌الله و مواليان آل‌الله، ساخته و پرداخته نطفه مال حرام است) كار به جايي رسيده است كه اگر بدانند «فلاني» خائن مخنث و بي‌رگ است و يا منافق مرتد و سيب‌زميني بي‌اعتقاد است، در امنيت كامل به سر خواهد برد، اما كافيست كه «شيطانكي» بفهمد كه «تو» دوستدار آل بيت رسول‌اللهي ... ديگر فاتحه امنيت و رفاه و آزادي و... را بايد خواند!! (عجيب نيست! چرا كه شيطان سوگند خورده است كه دست از سر مواليان آل‌الله برندارد). كار به جايي رسيده است كه اين بي‌مرام‌هاي نامرد، براي خاموش كردن چراغ محبت آل‌الله، به بي‌آبرو كردن نواميس و انتشار اكاذيب و پخش تصاوير خانوادگي (در تيراژهاي فراوان) و شايعه‌پراكني‌هاي عجيب و غريب و... مي‌پردازند. (عجيب نيست! چراكه مظلوميت و غربت در ذات شيعگي است)
5ـ چه بسيار حماقت‌هايي كه عده‌اي مي‌كنند تا احمق شمرده نشوند! بنگريد كه در مواجهه با اين تخريب‌ها و ترور شخصيت‌ها، مخاطب‌ها چگونه موضعي مي‌گيرند. عده‌اي علي‌الاصول، نقش اين رسوايي‌ها را به ديوار مي‌كوبند و از ريشه، منكر وجود هرگونه پليدي مي‌شوند... (كه به پاي اعتمادشان، بوسه مي‌زنم) و عده‌اي به جستجوي حق برمي‌خيزند و اگر حق را هر جا يافتند، خاشعند... (من طلبني بالحق وجدني) و اما عده‌اي ديگر... و اما، زخم زبان... و اما غيبت، تهمت... و اما...
دل را اگر ز درد به جان آورد كسي *** بهتر كه درد دل به زبان آورد كسي
چگونه با اين همه ملامت ناصحانه مي‌توان كنار آمد؟ چگونه با انسان‌هاي وارونه مي‌توان ساخت؟ وقتي «برير» در مقابل بي‌ادبي «ابوحرب سبيعي» (دلقك بدكاره و بذله‌گوي يزيد) ايستاد و محكومش كرد، ابوحرب سبيعي گفت: راست مي‌گويي! اقرار مي‌كنم به پاكي شما و آلودگي خود! از او پرسيدند: چرا دست از باطل برنمي‌داري؟ گفت: اگر من به سوي حق بيايم، كشته مي‌شوم، پس چه كسي بر سر سفره شراب با يزيد هم‌پياله شود؟!) چگونه مي‌توان با انسان‌هاي وارونه كه هم‌پيالگي با يزيد را به «حق» ترجيح مي‌دهند، ساخت؟!
اما، خوب مي‌دانم كه اگر محبت حقيقي به ساحت بي‌بي فاطمه زهرا ـ سلام‌الله عليها ـ باشد، طلسم شكن تمام فتنه‌ها در دست شماست. (ديديد كه فاطمه براي «حر» هم مادري كرد، محبت فاطمه(س)، كاري كرد كه ميان شلوغي سرسام‌آور بي‌خردان بي‌حيا و در ميان هياهوي گيج‌كننده و غيرقابل تحمل منازل بين راه، حر صداي حق را شنيد...) آري، فاطمه ـ سلام‌الله عليها ـ براي «حر» هم مادري كرد كه مولا فرمود: هرچيز محتاج عقل است و عقل محتاج ادب!
و مگر نبود آن‌كه يكي از قتله ابالفضل العباس كه در كوفه فرياد مي‌زد و خود را كتك مي‌زد كه آي مردم! جوان ماهرويي را كشتم كه ميان چشمانش نور سجده بود! آري او نمي‌دانست كه مظهر هوالعزيز چه بر دوش نبي باشد چه زير سم ستوران، عزيز است «و خيلي‌ها نمي‌دانند كه با خداداده نمي‌توان ستيز كرد كه خداداده را خدا داده». آري عزيز خدا حسين ـ عليه‌السلام ـ هنگامي كه با بيعت‌شكني كوفيان روبه‌رو شد ـ در همان راه مكه تا كربلا ـ با آن شهامت توحيدي فرمود: سيغني الله عنكم!! خدا مرا از شما بي‌نياز گرداند... «و ديديد چگونه حسين ـ عليه‌السلام ـ عزيز خدا از همه هستي بي‌نياز شد».
گر فروتر نشست خاقاني *** چه كند روزگار بي‌ادب است
قل هو الله نيز در قرآن *** زير تبت يدا ابي‌لهب است
شما علف هرزه را هر جايي مي‌توانيد ببينيد، اما طلا، پشت ويترين است و داخل گنجينه‌ها!
6ـ آيا كافي نيست؟ چقدر بايد تحمل كرد كه هر خس و خاشاك بي‌قحر و جاهي به بي‌اعتبار كردن گل‌هاي محمدي بپردازد؟ الهي الي من تكلني؟ مگر نفرمود اگر كسي آبروي مؤمني را ببرد، خدا آبرويش را در خلوت خانه‌اش مي‌برد! آيا كافي نيست كه كه حرمت مؤمن را از خانه خدا بالاتر مي‌دانند! حالا كه تيغ تيز و براني در كف اختيارت افتاده است، بهتر آن است كه از ريختن خون مظلومان و بيچارگان بپرهيزيد كه امام سجاد ـ عليه‌السلام ـ فرمودند: زنهار! بر كسي كه ياوري جز خدا ندارد، ستم نكنيد!! آيا دليل جديدي براي رد كردن خدا و رد قيامت پيدا شده است كه ديگر واهمه از مكافات و بيم از جزاي الهي و هراس از تيغ عباس‌بن‌علي ـ عليه‌السلام ـ نمي‌كنيد؟ به راستي چه شده است؟ به آن هنگامي كه گردوغبارها بنشيند، بينديشيد كه چگونه رو در روي حقايق خواهيد ايستاد با اين دل شكستن‌ها! كه ملائكه، من و شما را مخاطب مي‌كند: لدو للموت و ابنو اللخراب (بزاييد براي مردن و بسازيد براي خراب شدن) ما كه اطمينان داريم دنياي ما روزي شروع خواهد شد كه بقيهالله الاعظم، صاحب العصر و الزمان ـ عجل‌الله تعالي فرجه الشريف ـ ذوالفقار ظهور را در كف بگيرند... شما منتظر باشيد و ما نيز منتظريم!
7ـ قدما گفته‌اند كه قطره‌اي عسل بيش از جامي زهر مگس به سوي خود جلب مي‌كند. هيچ‌كس در طريق سلوك الي الله نمي‌تواند مدعي باشد كه نظر من، رفتار من، و سخن من، صحيح‌ترين و كامل‌ترين است، اما يكي از نشانه‌هاي شيريني و جذابيت محافل سيدالشهدا ـ عليه‌السلام ـ همين است كه مگس‌هاي حرفه‌اي ميل به دست‌درازي به حاصل رنج آل‌الله مي‌كنند... بماند! بگذار و بگذر! مگر نه اين است كه كشف ستر و سر مؤمنين حرام ابدي است؟! مگر نه اين است كه رعايت حرمت و وجهه و شخصيت نوكران اهل‌البيت، واجب عيني براي همه هستي است! تمام هستي؛ شيعيان مولا اميرالمؤمنين‌اند و مسخر محبان حضرتش! مي‌داني كه ربا در حكم جنگ با خداست و از آن بالاتر اين‌كه معصوم مي‌فرمايد: يك درهم ربا از 36 زنا بالاتر است و بردن آبروي مؤمن از ربا بالاتر!! مگر نخوانده‌ايد در اصول كافي، جلد 2، كتاب ايمان و كفر كه اول مرتبه كفر، آن است كه شخصي بشنود از برادر ديني خود كلمه‌اي را و حفظ كند آن را و بخواهد مفتضح كند او را به واسطه آن كلمه!!

پشت دين و مگر دين‌داران را خباثت منافقين خم نموده است و به قول بزرگي، كافر كسي است كه حق‌پوشي مي‌كند! خدا محبت كردن مردم به عيب‌جويان و عيب‌سازان را حرام كرده است (غررالحكم صفحه 683).
مكن به نامه سياهي ملامت من مست
كه آگه است كه تقدير بر سرش چه نوشت (حافظ)
كاش حاسدان و معانداني كه چشم ديدن ما را در صفوف مستحكم انقلاب و خط ولايت ندارند، به قدر ذره‌اي فتوت و جوانمردي داشتند تا به جاي توطئه و جوسازي و تهمت زدن، به عيوب خود مشغول مي‌شدند كه فرمود طوبي لمن شغل عيبه عن عيوب الناس ... .
8ـ سؤال تكراري هر كس كه به آيه 6 سوره لقمان رجوع نموده اين است؛ لهو الحديث چيست؟ چرا اين گروه‌هاي مافيايي و بنگاه‌هاي حاشيه‌سازي و غبارپراكني به طور حرفه‌اي و سازمان‌يافته مشغول لهوالحديثند؟ «لهوالحديث» همان است كه اينان براي فروش و آب كردن و غالب كردن محصولات بنجل و فاسد و بي‌مشتري خود انجام مي‌دهند... سفيانيان عصر حاضر كه اغلب يادآور ابوموسي اشعري و عمروعاص‌هاي مدرن هستند، به چه مجوزي، مجاز به هياهو و دروغ‌گويي عليه اينجانب و هيأت‌الرضا(ع) هستند؟ چرا قوه قضائيه، نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي و فرهنگي و علمي و حوزوي چاره‌انديشي نمي‌كنند؟
9ـ همه آناني كه در جريان فتنه‌سازي‌هاي اين بي‌هنران هستند، مي‌دانند كه خاصيت اصلي و اوليه و نهايي اين حاشيه‌سازي‌ها، بيهودگي است. هياهو براي هيچ! هدف بطلان‌سرايي اين شيطانك‌هاي موجه و غيرموجه سوءاستفاده از جهل و بي‌خبري عوام‌الناس است و مادر اين كينه‌ورزي‌ها اغلب حسد است و عجب! اميرالمؤمنين فرمودند: هرچه انسان را از ياد خدا غافل كند، در حكم قمار است و خوب مي‌دانم كه اين «قماربازهاي بي‌تقوا» به هر حيله‌اي دست مي‌زنند تا شايد از آب گل‌آلود، ماهي بگيرند... ولي هيهات! زيرا به همان صورت توهين‌آوري كه منافقان كورباطن به دوستان اهل‌البيت حمله‌ور مي‌شوند، حق نيز با اهانت خوارشان مي‌كند... اولئك لهم عذاب مهين (ان‌شاءالله).
10ـ اميدوارم آنان كه حتي پرده‌دري‌ها را به نهايت رسانده‌اند و به اينجانب (به عنوان يك شهروند و نه يك نوكر آستان اميرالمؤمنين) و به همسر شرعي و قانوني اينجانب نيز رحم نكرده‌اند، جواب روشني از جانب آل‌الله بگيرند كه به غير از اهل بيت، پناهي ندارم و به غير از خداي آل‌الله، منتقمي نمي‌بينم. فاغث يا غياث المستغيثين!
11ـ ابراهيم بن طلحه در شام در ميان هلهله مردم پرسيد: يا علي‌ابن‌الحسين(ع)، من غلب؟ چه كسي در اين جنگ پيروز شد؟ امام سجاد(ع) نگاهي كردند و فرمودند: اگر مي‌خواهي بداني چه كسي در اين جنگ پيروز شده است، آن هنگام كه وقت نماز شد، اذان و اقامه بگو! (كنايه از اين‌كه: نام كه را خواهي برد؟ آيا جز نام جد ما رسول‌الله؟!) و اين سخن ماست: كه پيروز جنگ‌هايي كه از عاشورا تا قيامت برقرار است، جز حسينيان، كسي نخواهد بود!
بياييد و مردمي كه در هيأت‌الرضا به حرمت نام سيدالشهدا(ع)، هروله و بي‌قراري مي‌كنند، ببينيد تا بدانيد پيروز اين جنگ كيست؟
12ـ به عنوان سرباز جان بر كف ولايت، گلايه‌ها و درددل‌هايم را در سينه نگه مي‌دارم تا آن لحظه‌اي كه به حضور پير و مرادمان، نايب امام، حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي ـ‌ مد ظله العالي ـ برسم كه معتقدم ساحل امن ولايت، دل‌هاي ناآرام ما را، اطمينان خواهد بخشيد. هرچند:
گفته‌ بودم چو بيايي غم دل با تو بگويم
چه بگويم كه غم از دل برود چون تو بيايي
تمام مجالس ما، در حكم بيعت با ولي فقيه و انقلاب و خميني كبير است و لاغير!
13ـ همه حرف‌هاي تو دلم فقط اينها كه با تو گفتم نيست
گاه چندين هزار جمله هنوز همه حرف‌هاي آدم نيست
14ـ اللهم عجل لوليك الفرج


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


*گوگل و هلالی

هر چند عبدالرضا هلالی از مداحان بسیار مشهور بوده است ولی پس از ماجرای اخیر، کسانی که در این وادی هم نیستند، کنجکاو شده اند به طوری که تا به امروز با سرچ «عبدالرضا هلالی» در گوگل، حدود 19800یافته اینترنتی درباره او معرفی می شود!


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


دین داری در عمل است (رضا هلالی)

صدا و سیمای معدوم ، سيد ذاکر مظلوم

تو فرهنگ ما اینطور عرف شده که نباید پشت سر مرده حرف زد . هر کی بوده و هر چی بوده ، مرده و رفته اون دنیا . خودشه و خدای خودش . دیگه به ما ربطی نداره .اما این واسطه نمی شه همیشه سکوت کرد . گاهی قراره از یک مرده یک اسطوره بسازند و در سکوت مردم با مظلوم نمایی اون شخص ازش یک قدیسه بسازند . اینجاست که سکوت جایز نیست . ادامه مطلب


ادامه مطلب


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


بیوگرافی سید جواد ذاکر

نام : میر محمد

نام خانوادگی : ذاکری

نام پدر : میر حبیب

مشهور به : سید جواد ذاکر طباطبایی

تاریخ ولادت : سی ویکم شهریور ماه ۱۳۵۵

محل ولادت : خوی ( یکی از توابع آذربایجان غربی)

شماره شناسنامه : ۴۵۶۳۶

محل دفن : شهر مقدس قم در قبرستان نو

تاریخ فوت : هفدهم تیر ماه ۱۳۸۵

علت فوت : ابتلا به سرطان ریه (البته ایشان ۴۰ روز در حالت کما بوده و سپس به دیدار آقا یش شتافت.)

Image hosting by TinyPic


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


راستی چه لذتی دارد نگاه کردن به...؟

rezahelali

خوب است اگر نخبگان هر حوزه دریابند که افروختن هیچ شمعی باعث فرو مردن شمع دیگر نمی گردد و این اخلاق را در خود نهادینه کنند.راستی چرا رویت و دریافت و تصاحب عکس های خصوصی و در خلوت فوتبالیست ها ، هنرپیشه ها ، سیاسیون ، مجریان تلویزیون و افراد مشهور جامعه این همه بازار گرم و پر رونقی دارد؟ این که خلوت فرد مشهور جامعه در قالب عکس یا فیلم ( که در اصالت آنها هم معمولن محل تشکیک هست) به نمایش کشیده شود دارای چه نوع کارکرد اجتماعی ست؟راستی چه لذتی دارد نگاه کردن به تصویری از عروسی فوتبالیستی که همسرش در لباس عروس سپید و تور دار نشسته است. یا عکسی از رقص فلان مجری تلویزیون .مگر هر فرد این اجتماع ( خصوصا نظرم با انتشار دهندگان این تصاویر است ) خود مراسم عروسی شان را چطور برگزار می کنند؟ آیا همسرشان لباس عروس نمی پوشد؟ آیا در خلوت زیر شلواری نمی پوشند یا مثلن قلیانی نمی کشند؟ یا حلال آنها در خلوت چگونه با آنها می نشیند؟ و راستی مگر از افراد مشهور جامعه تلقی و انتظار عصمت باید داشت؟ یا مگر قرار است در هیچ مجلس جشن و سروری دوربین و یا موبایل دوربین دار وارد نشود و حلقه های فیلم برای ظهور و مونتاژ به لابراتوارها داده نشود؟یکی از دلایلی که به تشتت اجتماعی در ایران منجر شده فاصله ی عمیق و بس بسیار حوزه خصوصی افراد و نمود و تجلی آنها در حوزه عمومی ست. راستی با دامن زدن به اینگونه حرف ها و تصاویر حوزه خصوصی را از این موجود بی رمقی که هست نحیف تر و ضعیف تر نکنیم. در چنین جامعه ای نمی توان دموکراسی داشت زیرا عمق و حجم و میزان فضای خصوصی ، گیج ( شاقول و یا میزان الحراره ) دموکراسی ست . فرض است که با آزادگی و بلند نظری ما و خصوصن نخبگانی که بیشتر به فضای عمومی وب کوچ کرده اند ، حوزه خصوصی افراد ایمن و محترم شمرده شود.

- آزادگی و بلندنظری نیازمند بازتعریفی دوباره در جامعه ایرانی ست.

- پیش کشیدن حوزه خصوصی افراد و تاختن به آن در رقابت ها ، ناجوانمردی محض است و هیچ عنوان دیگری نمی توان برای آن قائل شد.

آقای عبدالرضا هلالی ، مداح محترم آزرده ای می دانم ، مانند سایرینی که به حریم خصوصی شان در این آب و خاک مدعی هنر و دانش و فرهنگ و دین و اخلاق و جوانمردی تعرض شده اما برو و با جدیتی دوباره به فکر نوحه هایی باش که تطبیق یافته تر با سیره آن بزرگان و نینواییان ، تلنگر و بیدار باشی هم برای ما داشته باشد و شرح حال واقعه را مو به مو تر و نکته به نکته تر و درخور تر بازبگوید.


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


نو كران امام حسين(ع) صاحب دارند

 reza

این مطلب متعلق به وبلاگ سربه داران یکی از دوستان صمیمی ماست حتما برید وبلاگشون خیلی مطالب خوبی داره http://sarbedaran.parsiblog.com

بسم الله.شنبه 17/شهريور/86 مطلع شديم  بناست برادر عبدالرضا هلالي و مهدي مختاري در شهر كرج در جلسه اي كه از طرف هيئت الشهدا برقرار شده بود حضور پيدا كنن و به مرثيه سرايي بپردازند.متاسفانه هنگامي كه عبدالرضا هلالي در مقابل مسجد قصد پياده شدن از ماشين رو داشته عده اي به ظاهر مسلمان ايشون رو دوره ميكنن و به ايشون بي احترامي كرده و با فحاشي به ايشون وخانواده ايشون موجبات ناراحتي ايشون رو فراهم مياورند.اين بي حرمتي ها تا آنجا بالا گرفته بوده است كه عبدالرضا هلالي دوباره سوار بر ماشين شده و كرج را به قصد تهران ترك ميكند و از مرثيه سرايي در هيئت الشهدا صرف نظر ميكند.هرچند مهدي مختاري در اواسط جلسه،دقايقي در مورد عبدالرضا هلالي و بي حرمتي به نوكران اهل بيت به صحبت پرداخت،اما تا كي بايد شاهد اينگونه مسائل باشيم.هدف از نوشتن اين مطلب دفاع ازشخص  عبدالرضا هلالي نيست بلكه ما رسالت خود دانستيم تا از آبروي نوكرهاي امام حسين و  شآن و منزلت آنها دفاع كنيم.اين براي بار اول نيست كه به يك نوكر امام حسين بي حرمتي ميشود.يادمان باشه كه نوكر هميشه نوكر است و نبايد اورا به خاطر كارهايي كه نميدانيم آيا به خطا انجام داده يا نه او را مورد آزار و اذيت قرار دهيمآنهايي كه خود را مسلمان ميدانند و عبدالرضا هاي هلالي را كافر ميدانند...آنهايي كه نسبت به بي حرمتي يزيد و يزيديان به ناموس پيامبر اشك ميريزند و غيرت نشان ميدهند...بدانند كه كاري كه شنبه با رضاي هلالي كردند عين بي ديني آنهاست...فحاشي هايي كه نسبت به ناموس عبدالرضا هلالي كردند كاري يزيدي بود...تا كي ميخواهيم سرتان را همچون كبك داخل برف كنيد...آيا نشنيده ايد كه آبروي مومن از آبروي كعبه بالاتر است؟به كدامين گناه با نوكران اباعبدالله حسين اين رفتار را ميكنيد؟آيا ميخواهيد جوانان حسيني را از اين دستگاه پراكنده كنيد؟فقط اين را به شما بگويم كه نوكران امام حسين(ع) اربابي بي بديل دارندپس بترسيد از اربابشان...نوكران امام حسين(ع) صاحب دارند اين را بفهميم...بگزاريد نوكران امام حسين كارشان را انجام دهند...چرا كاري ميكنيد كه اين مجالس كم رنگ بشود...


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


هلالی عضو دانشجویان انرژی هسته ای

rezahelali.blogfa.com

موضوع این بود که حاج عبدالرضا هلالی عضو انجمن دانشجویانی که حامی انرژی هسته ای هستند می باشد .پس شروع به جمع کردن مدرک در این باره شدیم که آیا صحت دارد بعد متوجه شدیدم که نه تنها این خبردورغ است اما بانام  ایشان امریکا را نیز در این رابطه محکوم کرده و دروغ یافته شده ر سایتی بود که به عنوان « انجمن دانشجویان حامی انرژی هسته ای صلح آمیز » در حال فعالیت بود.دروغ هایی به حاج رضا می بندند و از محبوبیت و مشهوریت او سوء استفاده را می کنندو خود حاج رضا نیزدر ۲۳/۶ گفتند:"انرژی هسته ای چیه دیگه ."اگر چه شما نیز قصد مشاهده آن را دارید که به دورغجهت ارسال به مراجع بین المللی جهت تصدیق امضاء ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت بر روی لینک زیر کلیک نید.برای دستیابی آسان  اسم حاج عبدالرضا هلالی در ردیف ۵۷۳ است.                                                                     انجمن دانشجویان حامی انرژی هسته ای صلح آمیز


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


حاج منصور و حاج عبدالرضا

 

reza

حاج منصور ارضی یکی از بهترین و به نامترین مداح هایی است که می توان گفت که نقطه ی عطف تمام مداح ها و تمام بچه مذهبی ها است که به ندرت پیش می آید که کسی قبولش نداشته باشه . حاج عبدالرضا هلالی در یکی صحبت هایی که در هیئت شخصی خودش انجام داده به این نکته اشاره کرده که من از نو جوانی عاشق صدای حاج منصور بودم و از همان بچگی نوار های حاج منصور را گوش می دادم. وقتی برای اولین بار هم شروع به مداحی کردم از شعرها و سبک های حاج منصور استفاده می کردم و به عنوان استاد خودم قبولش دارم . اکنون حاج منصور در یکی از مساجد پایین شهر تهران به نام مسجد ارک مشغول مداحی است و حدودا ۲۰ دقیقه مداحی می کند و بقیه مجلس را مداح های دیگر اداره می کنند و حدودا سه هزار مستمع دارد محدودیت سنی هم ندارد. وقتی که برای اولین بار حاج عبدالرضا هلالی به مسجد ارک رفت و حاج منصور ارضی را از نزدیک دیدند بسیار زیاد جذب یکدیگر شدند و حاج منصور هم از اخلاق و اخلاص حاج رضا خوشش آمده بود و مشتاق هر چه معروف تر شدن رضا هلالی بود. و اجازه می داد تا رضا بیشتر مداحی کند و روش مداحی را به او یا می داد همیشه هم حاج منصور میگفت رضا هلالی منو یاده جوونیام می اندازه ...مشكلي در ارتباط آقا رضا با ايشان نيست والاّ اينكه يك سري از افراد هستند كه هيچ ترسي از آبرو بردن افراد ندارند و به طبع آن است كه آقا رضا مي ترسد اگر ارتباطي هم باشد مطرح شود.بعضي ها فكر مي كنند كه اگرحاج منصور ارضي با آقا رضا مواجه شود با او برخورد مي كند.درصورتي كه جداي از اينكه ايشان را استاد مسلّم مداحي و نوكربا اخلاص امام حسين(ع) مي داند ايشان را به عنوان كسي كه در وجودشان آثار اخلاق توصيه شده ائمه اطهار مشاهده مي شود

رضا هلالی در مصاحبه با یکی از وبلاگها (سربه داران) چنین گفت:باور دارم.در مورد مسائل اخير كه به خدا پناه مي برم از امتحان صبري كه از بنده نمود وامتحان دين داري كه از مردم نمود،شنيده ام ايشان در دعاي كميل فرمودندفلاني(رضاهلالي)گفتند كه با همسر قانوني و شرعي اش بوده وكسي حق ندارد حرفي بزند و اين نشان ميدهد كه ايشان هرچند اندك از آبروي مسلماني دفاع نموده.حتي اگر نعوذبالله كسي مرتكب گناه بزرگي شده باشد برشيعه ومحب اميرالمومنين واجب است كه در نهايت اگر نتوانست توجيهي براي دفاع از آبروي آن شخص بياورد بايد بگوييم كه همه ما ممكن است خطايي و گناهي بكنيم و خدا بخشنده و مهربان است،ان شاءالله توبه كرده و خدا او را بخشیده است.چه برسد به اينكه از مسلماني كه اگر شيعه بودنش را بشود انكار كرد نمي شود محب بودنش را انكار كرد به خاطر تهمتي كه به او زده اند دفاع نشود.كسي در نماز عيد فطر به من رسيد و گفت نماز كمرت را بزند،من سكوت كردم  اما به آن شخص مي گويم نماز و دين كمر خودت را بزند كه با بي حيايي كامل ناموس شخصي راديده اي و از خدا نترسيده اي و كسيكه از خدا نترسد از هيچكاري نمي ترسد وكسي كه از خدا حيا نكند چگونه از بنده و مخلوق خدا حيا كند؟!در جايي كه از نفوس قدسيه اهل بيت به ما  روايت رسيده كه فرموده اند،چيزي كه مورد رضايت خدا و ماست اين است كه تا هفتاد گناه كبيره را اگر از شخصي مشاهده كردي بپوشاني پس بدا به حال كسي كه گناهي را با بي رحمي تمام به كسي نسبت دهد و آن را انتار دهد.كساني كه صحبت از فتنه هاي آخر الزمان كه دين خدا را تهديد مي كند دم مي زنند خود عامل فتنه شده اند و بر خودم و همه واجب مي دانم كه براي آنها دعا كنيم كه خدا آنها را هدايت و دستگيري كند.هر كسي مسؤل آنچه مي گويد است و در قرآن كريم آمده است كه آيا نمي پنداريد در مورد صحبت هايي كه مي كنيد مسؤل هستيد(بايد جواب دهيد)و اين وجه عام دارد يعني هر صحبتي چه خوب باشد چه خداي نكرده آلوده به گناه باشد بايد پاسخگو باشيم.برادران عزيزم بدانيم كه اگر در اين دنيا حسابي از ما نمي كشند مطمئنآ در آن دنيا كه فقط حساب است وعملي قبول نيست از ما حساب مي كشند و اين حقي است كه هيچ مسلماني آن را انكار نمي كند و يقينآ اين اتفاق خواهد افتاد.


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


عبدالرضا هلالی به عنوان یک مداح بر ما حقی دارد

هوالحق
خوب است بدانيم که برادر عزيزمان حاج عبدالرضا هلالی بعنوان يک مداح برماحقی دارندو آن اينکه:
بدانيم او بين ماواهل بيت مانند سفيری است که مسئوليت ارتباط ميان ما وائمه عليهماالسلام رابه گردن گرفته. ازجانب ما ودرحق مادعا ميکند.ايشان درمعرض کاری بزرگ قرار دارنددرحاليکه ما اينگونه مسئوليتها را درمورد اوبعهده نداريم .
اگرخدای ناخواسته کارراناقص انجام دهندمسئوليت آن برعهده مانيست ولی اگرنيکو انجام دهند ما در آن سهيم هستيم . اوخودش ومداحی اش راوسيله ی حمايت ماواشکهای بيقرارما قرار داده .
بايدازاوتشکر کنيم .وطالب آن باشيم که مداح بزرگوار اهل بيت .حاج آقا هلالی هرچه پاک تر.
بصيرتروشايسته تر باشد. بدانيم که ايشان برای نجات روح ما از جسم خودصرف کرده است همينطور امکان استفاده از نسيم عزت ودينداری .
ذکر حسين وابالفضل. بين الحرمين وکربلاو ... را
برای مافراهم آورده است . به واسطه ی وجود حاج عبدالرضا هلالی است که هرغروب جمعه از
زندان دنيايی بيرون می ائيم وروحمان را درهيت الرضا پرواز ميدهيم .
حاج آقا شمااز همه ی مردم به ما نزديکتر هستيد
باآرزوی سلامتی وطول عمر باعزت برای شما .


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


گیرم که عبدالرضا هلالی پرادو 60میلیونی داره

البته اگر كمي وجدان داريدكه فكر نكنم داشته باشيد1.گيرم كه عبدالرضا هلالي پرادو60ميلوني داره گيرم كه خونش تو بهترين جاي تهرانه خوب بتوچه تا كور شود هر آنكه نتواند ديد مگه هركي وضع ماليش خوبه كافره يا دزده يا...گوش كن بعضي ها همچين اظهار نظر ميكنن كه انگار خداين اخه ....تو فقط يك طوطي بيش نيستي كه فقط هرچي ميشنوي پس ميدي در اينجا ما فرض را بر اين ميذاريم كه رضا هلالي پرادو داره شايد از باباش بهش رسيده شايد باباش پولداره شايد شغل دوم داره و پوله خوبي درمياره شايد و شايد و شايد مگه هركي مداح اهل بيت شد نباید زندگي خوبي داشته باشه اين مداح اهل بيت بيش نيست حضرت سليمان رو چي ميگين اون كه پيامبر خدا بود توي قصر زندگي مي کرد خدا رحم كرد شما ها موقع حضرت سليمان نبوديد و گرنه حضرت سليمان چه تهمتهايي را بايد تحمل ميكرد این همه مداح های دیگه نمی خوام اسم ببرم پولای کلون می گیرن آب از آب تکون نمی خوره ماشین های آنچنانی سوار می شن کسی نمیگه از کجا اوردی هیچ مداحی به اندازه ی حاج عبدالرضا هلالی ضربه نخورد


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


دفاع از حیثیت ذاکر اهل بیت

بسم الله الرحمن الرحیم

      هم در تاریخ نمونه های فراوان داشتیم هم در محیط وزمان خود نیز شاهد هستیم افرادی را که شاید برای بدست آوردن مقام و موقعیت وشهرت یا هرهدف دیگری چگونه تمسک وتوسل به هر وسیله ای را جایز و مشروع می شمارند .

      از دروغ وتهمت وتخریب شخصیت دیگران کمترین واهمه ای به دل راه نمی دهند . درواقع اینکارها را زرنگی میدانند وشاید هم حق خویش قلمداد می کنند . دراین راه حاضرند با زبان ودست وقلم خود شخصیت .   حیثیت وزندگی دیگران را بازیچه افکار پلیدشان قرار دهند .

     آری آنانکه دیوانه وار در این مسیر گام بر میدارند براحتی عشق واحساس هزاران نفر از جمله قشر جوان  جامعه به مداحی وروضه خوانی دررسای ائمه معصومین علیهما السلام را به باد استهزا وتمسخر می گیرند .

     این افراد در دنیای امروز بخشی از رسانه ها را دردست گرفته واز راه نشریه ومجلات ویا عکس وفیلم به تهاجم خود ادامه می دهند . اولین هدف آنان ترور شخصیت وتهی ساختن مردم از ارزشهای وجودی یک مداح ودر مرحله بعد ایجاد سوئ تفاهم و بی رغبتی به حضور در مجالس عزاداری وروضه خوانی که توسط آن  

ذاکر اهل بیت صورت میگیرد میباشد . درحالیکه زهی خیال باطل .واهدافی دیگر از جمله نزد دیگران انسانی دیندار وغیرتمند جلوه کنند . بقصد تحقیر دیگران اقدام به اعمال توهین آمیز کنند . به هدف انتقام وآبروریزی  دیگران امرو نهی کنند .

     شما دوست عزیز با مراجعه به وجدان خود چگونه فکر می کنید ؟


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


مداحی به سبک و شیوه آهنگ های غربی

 
حاج رضا 

*مداحی به سبک پاپ
هلالی از همان آغاز کار، مورد انتقاد بسیاری از جریان های مذهبی قرار گرفت زیرا او سبک های جدیدی را در مداحی به کار می برد که خوشایند سنت گرایان نبود. منتقدان هلالی، او را متهم می کردند که مداحی را با سبک و سیاق موسیقی پاپ در آمیخته و آلوده کرده است.با این حال، مدافعان او که عمدتاً از جوانان با تیپ های امروزی هستند، سبک او را عاملی برای تنوع بخشی به مجالس مدیحه سرایی و روضه خوانی می دانند و به شدت از او حمایت می کنند، چنانچه پس از ماجراهای اخیر، در اولین برنامه ای که هلالی به مناسبت میلاد امام حسین علیه السلام در حسینیه قهرودی ها بر روی صحنه آمد، حدود 2 هزار نفر که 95 درصد آنها جوانان زیر 30 سال بودند، شرکت داشتند و شدیداً نسبت به هلالی ابراز احساسات می کردند.

اولا بچه مسلمون. باخدا. جانماز آبکش. تسبيح چرخون. حاج آقاشما كه با خداييد و اصلا دستورات خدا رو زير پا نمي زاريد و اصلا آهنگ هاي غربي گوش نميديد از كجا ميدونيد اين سبك مال آهنگ هاي غربيه؟اي بابا اين چي سواليه اقايون علم غيب دارم من درمورد اين موضوع زياد اطلاع ندارم ولي شما اقايون كه اظهار نظر ميكنيد مطمئنيد كه هلالي نامي از عمد از آهنگ هاي غربي تقليد كرده""""نميدونم چرا همه گير دادن به هلالي""""تازه اگرم از روي اهنگهاي غربي باشه 4الي5 تا بيشتر نيست و باز هم تا اونجايي كه به ما ياد دادن مومن بايد موضوع رو بر صحت بزاره براي همين ما ميگيم عمدي نبوده نکتهفقط يك مورد ديگه اين است كه عبدالرضا باسبكهايش هزاران هزار جوون رو جذب امام حسين و دستگاه امام حسن كرده بقيش دست شيخ هاي كه سخنراني كنند."~"يك نفر كه نميتونه به تنهايي همه ي كارها رو بكنه كور شود چشم حسود منبع تصویر:sarbedaranparsiblog.com


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


نظر مراجع و علما در مورد مداحی

مقام معظم رهبري
 بنا مي‌كنند از چشم و ابروي آن بزرگوار تعريف كردن. مثلا قربون چشمت بشم! مگر چشم قشنگ در دنيا كم است؟ مگر ارزش اباالفضل به چشم‌هاي قشنگش بوده؟ اصلا شما مگر اباالفضل را ديده‌ايد و مي‌دانيد چشمش چگونه بوده؟ قد رشيد كه خيلي در دنيا هست. ورزشكارهاي زيبايي اندام كه خيلي هستند. يكي از برادران مداح گفت ما اگر از شعرهاي خوب و شعراي بزرگ، شعر انتخاب كنيم، مردم نمي‌فهمند؛ بنابراين مجبوريم از اين شعرها استفاده كنيم. اين‌طوري نيست. من اين را قبول ندارم. وقتي با زبان شعر با مردم حرف بزنيد، هر چه شعر پيچيده هم باشد، وقتي مداح با هنر مداحي خود توانست اين را كلمه به كلمه به مردم القا و مخاطبه كند، در دل مردم اثر مي‌گذارد.من شنيده‌ام در مواردي از آهنگ‌هاي نامناسب استفاده مي‌شود. مثلا فلان خوانندة طاغوتي يا غيرطاغوتي، شعر عشقي چرندي را با آهنگي خوانده؛ حالا ما بياييم در مجلس امام حسين و براي عشاق امام حسين(ع)، آيات والاي معرفت را در اين آهنگ بريزيم و بنا كنيم آن را خواندن. اين خيلي بد است. خودتان آهنگ بسازيد.

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي
 گاهي از گوشه و كنار زمزمه‌‌هايي مي‌شنويم كه خيلي زننده است. «لااله الا فاطمه الزهرا» يا «لا اله الا زينب» كسي كه اين سخن را مي‌گويد، اگر بفهمد كه چه مي‌گويد، استكاني كه از آن چاي مي‌خورد را بايد آب كشيد.من خواهش مي‌كنم كه در مجالس خود، عزاداران را به درآوردن پيراهن تشويق نكنيد. چون اگر ناظر نامحرم در مجلس باشد، اين كار قطعا گناه است و اگر هم اين‌طور نباشد، مي‌دانيد كه ما در زماني زندگي مي‌كنيم كه اين صحنه‌ها به راحتي فيلم‌برداري مي‌شود و به سراسر دنيا فرستاده مي‌شود. با دست خود به بدن آسيب‌ رساندن درست نيست. ما نبايد مردم را به اين كارها تشويق كنيم.واعظ هنرمند و مداح هنرمند كسي است كه بتواند از كنار مصيبت رد شود و در همان حال مردم را تحت‌‌تأثير قرار دهد. خواندن روضه‌هاي سخت و سنگين براي گريه گرفتن از مردم هنر نيست، هنر آن است كه بتوان در حواشي مصيبت، مردم را بگريانيد.

مرحوم آيت‌الله العظمي تبريزي
مداحي و خواندن اشعار در مجالس اهل بيت(ع) بايد طوري باشد كه موجب وهن شيعه نباشد و بهانه به دست دشمنان شيعه ندهد. در مجالس اهل بيت(ع) بايد اشعاري خوانده شود كه فضايل آن بزرگواران بيان شود و مصائب و مظلوميت آن‌ها براي مردم گفته شود. ائمه از ما نخواسته‌اند كه خود را به صورت حيوان درآوريم. آن‌چه از ما خواسته‌اند اين است كه مؤمن صالح باشيم و اخلاق ما اخلاقي باشد كه از آن بزرگواران رسيده است.

آيت‌الله العظمي فاضل لنكراني
اگر اين آسيب‌هايي كه در برخي مجالس عزاداري هست ادامه يابد، من بر اصل كيان تشيع احساس خطر مي‌كنم. [...] اگر اين روند ادامه يابد،  بيم آن مي‌رود كه روند مجالس عزاداري به دست كساني بيفتد كه اصلا اهليت ندارند.

مرحوم حاج اسماعيل دولابي
«مداح جوان! سعي كن خود تو خرج آقا كني، نه آقا را خرج خودت. براي دلت بخون، براي مردم نخون. به خوندن عادت نكن، شيطون مي‌شه برات. از شهرت فرار كن.»

آيت‌الله محمود امجد
من كوچك همة مداح‌هاي اهل بيت(ع) هستم و دست همه‌شان را هم مي‌بوسم. اما چيزي كه مهم است و عرض من هم همين است، اين كه ما الان نياز به چه چيزي داريم؟ ما امام حسين(ع) مي‌خواهيم و معرفت امام حسين(ع). ما شعار نمي‌خواهيم، شعور مي‌خواهيم. شور نمي‌خواهيم، شعور مي‌خواهيم.

حجت‌‌الاسلام سيداحمد خاتمي
 آسيب ديگر، طرح مسائل غلوآميز در عزاداري‌هاست. حسين اللهي شدن، زينب اللهي شدن و از اين رهگذر خود را مقدس جلوه دادن.جا دارد كه از حوزه‌‌هاي علميه گله كنيم كه آيا اين همه كه از روضه‌هاي دروغ مي‌‌ناليد، آيا گامي در جهت تدوين روضه‌هاي درست برداشته‌ايد؟ سوگوارانه بايد گفت نه.برخي مداحان، ترانه‌هاي طاغوتي ديروز يا ترانه‌‌هاي لس‌آنجلسي امروز را گوش مي‌دهند. آهنگ همان آهنگ است، محتوا را عوض مي‌كنند. اين قطعا حرام است. نمي‌توان به بهانة انجام مستحبي مرتكب حرام شد


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


عجبا !!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟

پرادو:

  کی می تونه با حقوق کامند ساده پرادو بخره . اگر چه از مداحی پول بگیره (صله با پول فرق داره اگه شک داری کلیک کن رو کلمه صله )کی میاد چنان پولی به حاج رضا بده که پرادو هفتاد میلیونی بگیره من که شاخ در آوردم. اصلا پرادو سوار شدن جرمه؟
یکی از دوستان می گفت:"پرادو نداره پژو که داره پس عین من تو با موتور یا اتوبوس واحد به مقصد می رن"
من نمی دونم حاج رضا از کدوم این دوتا استفاده می کنه یا شایدم تاکسی ولی اینو می دونم که ماشین نداره بار ها گفته ما هم دیدیم تا حالا هیئت هم با ماشین نیومده یکی از دوستان ایشان ، ایشان را به هیئت می آورند.

 تریاک کشی یا قلیان:حاج عبدالرضا هلالی از تبار عرب هستند و  در خانواده عرب ها رسم بر قلیان کشیدن هست.در ضمن د ر مداحی ایشان فشار زیادی حنجره شان متحمل می شود و برای تسکین درد همه مداحان نه تنها حاج عبدالرضا از سیگار یا قلیان استفاده می کنند.کی می گه با قلیان می شه تریاک کشید. چه دروغایی میگنها.
کسی می گفت با قلیون تریاک می کشن با نام قل قلی اگه اسمش اینه که چرا قلیانو با این اسم صدا نمی کنند.
پس شما نیز به این دروغ ها توجه نکنید.
خانم بازی:کسی که این حرفو می زنه اون خانم قانونی شرعی و دائم حاج عبدالرضاست و کسی فیلم می گیره خواهر خانوم حاج رضاست و از روی شیطنت این کارو کرده و چون خانم حاج رضا اینو درک کرده بود که حاج رضا یه شخص مشهوریه از خواهر خانومش خواسته بود این کار نکه که بلاخره توسط تعمیر کار موبایل خواهر خانم ایشان این فیلم پخش شد.
 
 عبدالرضا هلالی و بی حرمتی در کرج سر به داران 
نکته بسیار مهّم
 
شمایی که نمی دونی اون کیه چرا تماشا می کنی بلا تشبیه کسانی که
اومدن تماشای حضرت زینب (س) جلوی دروازه ساعات نمی دونستن
 اون حضرت زینبه ولی اومدن تماشا. البته بلا تشبیه.

شما که نمی دونی اون کیه چرا تماشا می کنی و فحش می دی. 
 
تجاوز به حریم خصوصی هر شخص کاری غیر انسانی و اخلاقی است
 هر کس حتی کافر هم همچنین.
یه فکر کن چرا؟؟؟؟؟
چرا نباید بچه شیعه پشت هم باشه ؟ چرا چندگانگی؟ چرا؟چرا؟ چرا؟
 
 
   دانلود قسمت های مهم حقیقت  لینک مستقیم  (۱۰۷کیلو بایت)
 
 دانلود عکس متحرک اول حاج عبدالرضا هلالی لینک غیر مستقیم ( حدود ۳۰۰ک.ب)
دانلود عکس متحرک دوم حاج عبدالرضا هلالی (از حقیقت) لینک غیر مستقیم حدود ۳۰۰کیلوبایت 
 
دانلود عکس متحرک سوم حاج عبدالرضا هلالی لینک غیر مستقیم حدود ۳۰۰ک.ب 
دانلود و تماشا جدیدترین هلالی تصویری یه درد دل

امام زمانی
 
    نظر نظر پایین یادت نره.   
                                با آبروی مومن بازی نکنیم.


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


یک بیو گرافی کامل از حاج رضا

 
 

هیئت الرضا میدان امام حسین خ دماوند قاسم آباد حسینه صباقچی متولد 1360 ,
 اصالتا خرمشهری است و بزرگ شده تهران است ,متاهل و دارای دو کودک , دیپلمه نقشه کشی ساختمان و دانشجوی انصرافی حقوق قضایی , در حال حاضر در تهران پارس سکونت میکند.در سن, 12 13 سالگی در هیئت الرضا قاری قرآن بود و در همان سنین با شرکت در مجالس حاج منصور ارضی تقریبا آداب مداحی را آموخت , تا قبل از سال 1379 تنها اهالی منطقه میدان خراسان تهران او را به عنوان مداحی جوان میشناختند , اما از سال 1382 با برپایی هیئت الرضا در مسجد جامع ابوذر نام او نیز به عنوان مداحان سرشناس اضافه شد , از سال 1383 هیئت الرضا به حسینیه قهرودی ها نقل مکان کرد و شاید بتوان گفت بهترین و مساعدترین شرایط برای هیئت فراهم شده بود چرا که بعد از محرم 84 دشمنی ها علیه اهل بیت علیهم السلام خیلی جدی آغاز شد , تا آنجا که چندین بار هلالی را در خیابان و حتی یکبار در حسینیه . . . جلوی چشم خلق الله به باد کتک گرفتند , و یا از بدترین نامروتی ها و دشمنیها می توان به پخش کردن فیلم خصوصی عبدالرضا هلالی در بین عموم اشاره کرد , که او به خاطر شرایط روحی بدی که داشت هیئت را برای مدتی تعطیل کرد اما از آنجا که همه چیز به ضرر او تمام می شد و نیز با اصرار و نامه های برخی مراجع تقلید برای ادامه مجدد کار , او بار دیگر با استمداد از اهل بیت علیهم السلام با برگزاری رمضان 1385 در حسینیه شهدای صباغچی فراغت خود از این جامعه نا آگاه را ثابت کرد.


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


هلالی: من را اعدام نکنید!

عبدالرضا هلالی در مصاحبه ‌ای جنجالی درباره حاشیه های پیرامون خود و مسایلی همچون نوع سبک مداحی، تیپ ظاهری، جذب جوانان، دارایی ها و فیلم خانوادگی اش سخن گفت. به گزارش پایگاه خبری "مبارزین"، مجله همشهری جوان در گزارش ویژه خود بحث موج نو مداحی در کشور را گشوده و درگفت‌وگوی مفصل با هلالی مسایل حاشیه ای مداحی را با جسارت مطرح کرده است.هلالی به سوالی در خصوص علت عدم اجازه فیلم برداری و عکاسی از برخی از مداحان، پاسخ داد : « این کار خودخواهی است. این که من بخواهم خودم را در حیطه خود نگه دارم، به خاطر این که آسیب نبینم. اما نفع هم دارد. خیلی از جوان ها هستند که به سمت ابی عبدالله آمده اند با همین چیزها. اگر صدای افرادی که از ایشان صحبت می کنید بخش می شد، شاید سببی می شد برای جذب جوان ها.»وی در پاسخ به اینکه این جذب، جذب به سبک و آهنگ شما است، گفت: «وظیفه ما آماده کردن دل جوان هاست. معارف، کار روحانی هاست. من باید این جوان را بیاورم پای روضه اباعبدالله بنشانم. بقیه اش دیگر کار منبری و سخنران است» (!)هلالی میزان شور در مراسم را یک ربع اعلام کرد و افزود: «سی دی های مجالس ما را گلچین می کنند و فقط شور را می گذارند. چون مخاطب زیادی دارد...»وی افزود: «ما جرقه ایم. بالاخره باید یک جرقه ای باشد. من هم روز اول که رفتم در دستگاه ابی عبدالله، رفتم برای قیمه! بعد رفتیم طبل و دهل را زدیم. بعد خدا رحمت کند شهید صابرای را، گفت شما صوتت قشنگ است...»وی گفت: «من حداقل کاری که کردم این بوده که دو هزار تا جوان هر جمعه با دیدگاه های مختلف می آیند در جلسه ابی عبدالله می نشینند. همین که دو س ساعت دنبال خلاف نمی روند، برای من افتخار است.»هلالی افزود: «البته شور ما در محرم نیم ساعت می شود، مگر چقدر می توانیم مردم را بنشانیم گریه کنند و سینه بزنند؟» وی در سوالی که چرا شور آقای{...} دو دقیقه و شور شما این قدر است، گفت: «چقدر مستمع دارند ایشان؟ در هفته شاید 60 نفر. آن هم با چه گروه سنی. اما مستمع هفتگی ما حدود دو هزار نفر است و جوان هستند. از هشت هزار نفر هم بیشتر می شود.»رضا هلالی در پاسخ به استفاده از سبک شادمهر در نوحه هایش، با اذعان به اشتباه خود گفت : «گفتم خوانده ام ولی به اندازه انگشت های دست هم نبوده. این را هم اول یکی دیگر خوانده . من واقعا لذت بردم . نمی دانستم . گفتم بده این را من بخوانم. چون من مشهور بودم، مشکل پیش آمد.»وی درباره استفاده از نوار بنیامین نیز گفت:« آن موقع هنوز نوارش بیرون نیامده بود. توی موبایل ها بود. ما فکر نمی کردیم که این بخواهد ترانه بدی باشد. آهنگ هم مال مثلا فلان خواننده آن ور آبی نیست. مال خود ایران است. هنوز هم آقای بنیامین درکار نبود. اگرهم بود اسمش وحید بهادری بود.که مجلس روضه آقای {...} می آمد... تقصیر ما چیست آقا این وسط؟»هلالی در پاسخ به سوال صریح خبرنگار که از صدای شورهای شما دوپس دوپس می آید! و فقط «سین» اش را می شنویم، گفت: «خب این هم یک سبک است آقا. یک سبک خواندن است. البته من نام حسین را کامل می گویم.»وی درباره تشبیه افراد به حیوان گفت: «من نمی خوانم. اما در مجلس خصوصی شاید. من می گویم شما انسان باش من همان سگ هستم»(!)این مداح مشهور در سوال اینکه توجه جوانان به سمت این رفته که با مداحی حال می کنند به جای تعقل، گفت: «این ضعف از منبر بوده شاید. اگر آن منبری به نحو احسن وظیفه خودش را انجام می داد، شاید الان وضع جامعه این طور نبود. بعضی ها می خواهند تقصیر همه مشکلات اجتماعی را به گردن چند تا مداح بیندازند.»وی افزود: «وظیفه رضا هلالی این نیست که هم احکام بگوید، هم منبر باشد و هم معلم و مربی تربیتی.»وی اضافه کرد: «آقا من قرار نیست هم بشوم شیخ حسین انصاریان و هم رضا هلالی. بچه هایی که دارند می آیند هیات، باید مقرب   تر بشوند. باید به سمت خدا بروند. باید بندگی با وضوح تر بشود. من همه این ها را قبول دارم. ولی اگر نشوند قرار نیست من اعدام بشوم. 
وی با رد دارایی‌های شخصی، گفت: «خودروهای پرادو و زانتیا از من نبود. من فقط از آنها استفاده می کردم. خانه مسکونی من هم تهران پارس است. قبلا هم مجیدیه بودیم. نه پاسداران.» هلالی اما دریافت صله به جای حق الزحمه مداحی را تایید کرد.  هلالی درباره رابطه اش با مداحان دیگر گفت: «من با هیچ کدام از مداح ها رابطه ندارم.  الان هیچ کدام از مداحان تحویلمان نمی گیرند. به خاطر آن فیلمی که از من پخش شد، کسی هم به ما زنگ نزد از من بپرسد که چی شده. انگار منتظر بودند»(!)وی درخصوص این سی دی گفت: «آن فیلم که از من پخش شد فیلم شرعی و قانونی و دائم من بود که ناجوانمردانه یک تعمیرگاه تلفن همراه آن را از توی حافظه کپی کرده و در پاساژ {...} دست عموم پخش کردند .»وی افزود: « ولی معلوم نشد این حریم خصوصی فقط مخصوص بازیگرهاست یا شامل ما هم می شود!»عبدالرضا هلالی با اشاره بر اشتباه خود، تصریح کرد: « دیگر این را فکر نمی کردیم که توی آشپزخانه خانه مادرخانمم که نشستم، آن جا هم قرار است یک فیلمی دربیاید که در کل ایران  پخش شود.»وی افزود: « اما الان بعد از گذشت این همه مدت چرا من را از منبرها منع می کنند؟ چرا پخش تصویرم را از صدا و سیما منع می کنند؟» وی اضافه کرد: « یک دانش آموز که که تجدید می آورد، گوشش را می کشند نه سرش را ببرند. الان دارند سر من را می برند.»هلالی با انتقاد از برخی از مداحان کت و شلواری گفت: «تیپ مداحی کت و شلوار ی شده که مال انگلیسی هاست. در حالی که این لباسی که من می پوشم اشتباها به اسم لباس شمشیری عبدالرضا هلالی معروف شده، مال بچه های جبهه بوده و متاسفانه به مرور زمان از یادها رفت.» وی در خصوص تیپ محاسنش گفت: « آزادی است دیگر. ما دوست داریم که این طوری باشد.»(!)


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


مصاحبه ی هفته نامه ی تلاش با حاج عبدالرضاهلالی

من از رئیس سایت     www.rezahelali.ir  تشکر می کنم که اجازه میدن که ما از عکس های زیباشون در کنار مطالبمون استفاده کنیم 

rezahelali.ir                      rezahelali]

Click for Full Size View

Click for Full Size View

 

شناسنامه

عبدالرضا هلالی هستم متولد ۱۲/۶/۱۳۶۰.اصلیتم خرمشهری است.بندرعباس به دنیا آمه و در تهران بزرگ شده ام بچه مجیدیه ام . دانشجوی انصرافی حقوق قضایی بودم دیپلم نیز نقشه کشی ساختمان است.یک خواهر و دو برادر دارم و فرزند سوم خانواده یکی از برادرانم خارج از کشور است متاهلم دو دختر دارم دختر بزرگم فاطمه با ۶سال سن و دختر کوچکم نازنین رقیه که یک سال دارد

یک سال

از سال گذشته که مهمان تلاشی ها بودم تا به حال یک سال به فکر پرداختم تو این مدت توانستم بیشتر استراحت کنم بیشتر به خودم و خانواده ام رسیدم بیشتر نظاره گر مراسم همکارانم بودم و ارزیابی می کردم تا ببینم چه کسانی بیشتر مرا از هدفم دور می سازند و چه کسانی کمک به پیشرفتم می کنند

پس از رشد

وقتی رشد می کنی و به هر دلیلی محبوب می شوی ناگهان در کانون تو جهات قرار می گیری و خیلی ها به سمتت می آیند به خصوص اگر برای یک جوان این اتفاق بیفتد احتمال آسیب پذیری اش بیشتر است زیرا جوانی همواره توان با واژه خامی می آید

رتوش

تلاش:در این یک سال خودت را رتوش کرده ای ؟هلالی : بله

خلوت

تلاش:سعی کرده ای تا درو و برت را هم خلوت تر کنی مخصوصا از آدمهایی که در ظاهر رفیق بودند و ...؟هلالی : خیلی ها بودند که منافع شخصی خود را می خواستند و هدفشان از نزدیک شدن به من دوستی واقعی با هلالی نبود به هر حال ایشان آمدند جلو و ضربه شان را زدند و در آینده هم شاید بزنند آنها الان رفته اند و من به جایی رسیده ام که تلاش می کنم در انتخاب اطرافیانم دقیق تر باشم در کل مداحان باید حریم خاصی برای خودشان قائل باشند

حاشیه

بدترین ضربه خودم از مسائل حاشیه ای بود وقتی هجمه ی حواشی آغاز می شود فکر و تمرکزم از موضوع اصلی (مداحی)باز می ماند آنها (دوست نماها) مرا به خاطر خودشان به این سو و آن سو می کشاندند الان می گویم رفیق من کسی است که رفیق امام حسین باشد همیشه حرفم همین بوده ولی بیشتر از گذشته مراقب افرادی که تظاهر می کنند هستم

غبطه

تلاش:خیلی ها به موقعیت هلالی غبطه می خورند چون به هر صورت توانسته ای در اوج جوانی به شهرت و محبوبیت برسی هلالی : شخصا از تماشای موفقیت هر انسانی لذت می برم اما نمی دانم که دیگران هم نسبت به من چنین دیدگاهی دارند یا خیر

شروع

سال ۷۲ بود شهید صابری و چند نفر از دیگر کسانی که بعدها به جمع شهدای تفحص پیوستند راه انداز هیئتی بودند در محله ما که در آن هیئت من قرآن می خواندم بعد به پیشنهاد شهید صابری رو آوردم به کداحی و خواندن روضه

۷۵.۷۴

بین سالهای ۷۴ ۷۵ بود که شهید صابری و دیگر شهدای مورد اشاره به دیار باقی شتافتند از آن پس سنگینی با برپا داشتم محفل بسیجیان و رهروان شهدا افتاد بر دوش من وظیفه حساسی بود حساس و دشوار در ابتدا جلسات در منزل شهدا و تو محله ی خودمان برگزار می کردیم اما سال ۸۰ این قضییه (برگزاری مراسم ) عمومیت پیدا کرد بعد هم شور و عشق هیئت باعث شد از مناطق مختلف شهر به جلسات ما بیایند در ادامه نوار کاست پر شد با نوای امام حسن من را شناختند فیلمبردار آمد مردم خواهان پخش و تماشای تصاویر مربوط به جلسات بودند می گفتند اگر مانع از فیلمبرداری و پخش جلسات شوید به ما ظلم کرده اید زیرا این حق مان است که از جلسات فیض ببریم

جمعیت

مکان اولیه جوابگوی جمعیتی که می آمد نبود به همین خاطر به مسجد جامع ابوذر که فضای بزرگتری داست رفتیم خیلی شلوغ می شد اعیاد را هم داشتیم سخت می شد جمعیت را کنترل کرد مرم می خواستند دست بزنند اما علما گفته بودند در مسجد این مارا نکنید بهتر است پس نقل مکان کردیم به حسینیه قهرودی ها

نسل سومی ها

محبوبیتم افزایش پیدا کرد و شدم مداح نسل سومی ها تلاش:مثل خودت که نسل سومی هستی؟بله من با نسل خودم حرکت کرده و جلو رفته ام

عشق

تلاش: دلیل اصلی محبوبیت هلالی چیست؟ هلالی : عشق به سید الشهدا . یه جمله ای در اول کارم از بزرگی شنیدم که بهم گفت عاشق خدا باش تا معشوق خلق شوی گفت اگه دوست داری دوستت داشته باشند برای خدا عاشق خدا باش خیلی این جمله به من چسپید علاقه ام به اما حسین دلی است مردم هم این را متوجه می شوند پس آنهایی که اما را دوست دارند نوکرش را هم دوست خواهند داشت من واقعا حسین (ع) را به خاطره افکارش بخششش عفوش شجاعتش ایثارش دعا و مناجاتش و مهربونیش دوست دارم بخشش حر بن یزید ریاحی که دل زینب و بچهارو با بستن آب شکسته بود کار کمی نیست این خودش یه درس بزرگ است یک راهه برای شناخت خدا باید یاد گرفت و در زندگی عمل کرد روز چهارم محرم برای زندانی های رجائی شهر خواندم اونها مقصر هستند پنهان نیست اکثرا هم اعدامی با ابن حال نمی دانید چه جور حسین حسین می گفتن و....ای کاش یه ذره از اون بخشش حسین در ما تاثیر می کرد و می شد از طرف خانواده ی اولیای دم مورد عفو قرار بگیرند کاری که حر با بچه های حسین کرده بود کمتر از کشتن نبود که تازه بچه های حسن کجا و....ولی بخشید و گفت سرت رو بالا بگیر این یه درس است برای من و شما اگر خانواده ای اینجا مطالب مرا می خواند از او می خوام که به عشق سه ساله ابا عبدالله و ش ماهه او گنهکارهارو ببخشه و عفو کنه

هنوز

هنوز آنهایی که با من دشمنی داشتند دشمنی می کنند و دوستانم نیز همچنان دوست هستند

نسل سوم(۲)

سعی کردم به نسل خودم نزدیک باشم یعنی هیچگاه اینکه مداحم باعث نشده تا میان خود و هم نسلانم تفاوتی قایل شوم همیشه با این نسل ارتباط برقرار کرده ام صمیمانه و راحت و شاید به همین خاطر هم باشد که ضربه خورده ام

شماره تلفن

شاید تنها مداحی باشم که شماره همراهش را همه دارند البته به تلفن های ناآشنا پاسخ نمی دهم اما پیام های کوتاه را می خوانم

منطقی

حتی اگر جوانی بیاید جلو و توهین کند نیز از کوره در نمی روم می ایستم و گوش می دهم سعی می کنم منطقی باشم و به دور از هیاهو به ماجرا فیصله دهم

پوشش

جوان امروزی دوست دارد خوب بپوشد بهترین عطر را بزند تمیز و پاک و آراسته و به روز باشد اما منطقی.کجای این خواسته ها بد است؟یا با معارف دینی ما در تضاد؟ ایرادی ندارد اگر مداح این نسل هم بخواهد خوب لباس بپوشد

مارک دار

تلاش:می گویند هلالی لباس مارک دار هم می پوشد؟هلالی:مگر لباس مارک دار پوشیدن گناه است مهم این است که ظاهرتان مغایر با خط قرمزهایی که شرع مشخص کرده نباشد

خانواده

تلاش : از مداح هایی هستی که خانواده ها علاقه زیادی به تو دارند هلالی:شما لطف دارید مردم هر شخصی رو که احساس کنند از جنس خودشان است و خود را تافته جدا بافته نمی داند دوست دارند

بد حجاب

بسیاری از دوستان اگر خانم بد حجابی نزدیکشان بیاید او را بلا درنگ پس می زنند اما من می ایستم و جواب سلام این افراد را هم می دهم دین باید نیروی جاذبه داشته باشد تا بتواند اصلاح کند وقتی بر خلاف انتظارتان یک مرد کراواتی به هیئت می آید چرا از حضورش استقبال نکنید تا به افراد هم طبق اش بگوید هیئت متعلق به هرکسی است که دلش قلب و روحش با امام حسین باشد؟ما وظیفه داریم تفکر سید الشهدا را ترویج دهیم حالا برای هر قیافه ای که باشد زیرا مهم اصلاح آدمهاست و تاثیر شعری که در ارتباط با حماسه کربلا خوانده می شود

به خاطره صدا

بارها پیش آمده با افرادی برخورد کرده ام که می گویند به خدای صدای شما هیئتی شدیم و شروع کردیم به شناختن مکتب حسین(ع) و فلسفه عاشورا

بعد از سی دی

بعد از انتشار سی دی گفتند :مداح نباید اشتباه کند ! نعوذبالله مگر مداح معصوم است و خداست که گل بی عیب باشد و از هر اشتباهی بری؟در ثانی عامل انتشار آن سی دی که بنده نبودم من اگر می دانستم که فیلمی که خواهر زنم از من و همسر می گیرد قرار است توسط غریبه ها دیده شود (همان موقع (در آشپزخانه منزل مادر خانمم)واکنش نشان می دادم و تصویر مورد اشاره را پاک می کردم اصلا فکرش را نمی کردم که چنین اتفاقی بیفتد این بی ایمانی ها سابقه نداشته و مد نشده بود که چنین چیزهای شخصی و خانوادگی انتشار پیدا کند آن هم با این وسعت و از طریق تلفن همراه .اتفاقی که افتاد گناه نابخشودنی نبود .اشتباهی ناخواسته بود.می شد بخشید.می شد به هلالی فرصت داد تا جبران کند .اما انگار خیلی ها انتظار چنین روزی را می کشیدند .گویی منتظر بودند تا من زمین بخورم کسی دستم را نگرفت که بلند شوم .برعکس هر کسی رد می شد یک لگد هم می زد و دق و دلی اش را خالی می کرد .

شناخت

خواست خدا بود که آن سی دی بیرون بیاید ! من این را به چشم یک آزمایش نگاه می کنم .باید عیارم را می سنجیدم باید می دید که تو روزهای سخت چقدر توکل دارم و صبورم به این بهانه دوست و دشمن را هم شناختم ضمن آنکه هرگز حتی یک درصد هم احتمالش را نمی دادم تا این اندازه در جامعه محبوب باشم همیشه به خودم می گفتم:رضا هلالی دیگر کیست؟مگر کسی هم او را می شناسد ؟بازتاب پخش آن سی دی نشان می داد که عشق به امام حسین (ع) باعث شده تا خیلی ها مرا بشناسند

۲۱ساله

لابد برای خیلی ها سنگین بود اینکه می دیدند ده هزار نفر پای منبر یک جوان ۲۰ ۲۱ ساله جمع می شوند

حسادت

تلاش:همه اش بر می گردد به این حسادت لعنتی؟! هلالی: بله متاسفانه وگرنه چند ثانیه فیلم گرفتن از مرد و زنی که زن و شوهرند و در حریم مادر زن قرار دارند نمی بایستی چنین باز خوردی پیدا کند یه پیر غلامی که دست و پاش و می بوسم تو یه جمعی که انتقاد می کردن می گفت :بخل و کینه و حسد رو از خودت دور کن .امام حسین رو بذار وسط هر چی وجدانت می گه در مورد هلالی بگو هر چی گفتی قبول!!

بخشیدم

تلاش :آدم خاصی هم بوده که تلاش کرده به شما بیشتر لطمه بزند ؟هلالی:به بوده تلاش:کی؟ هلالی:اجازه بدهید اسمی از او نبرم تلاش:الان کجاست؟ایشان در حال حاضر گویا خارج از کشور هستند تلاش:دوست داری با او چکار کنی؟هلالی: بخشیدمش

رادیو تلوزیون

حذف من از صدا و سیما طبیعی بود زیرا نفس این دو رسانه پیوند عمیقی با احتیاط دارد و با توجه به جوی که علیه من هدایت می شد منتظر وقوع چنین پیشامدی بودم

بخش نکنید

قبل از سی دی هم خیلی ها از پخش جلساتم ناراحت می شدند به قول یکی از مسئولان صدا و سیما رفقایت(همکاران)تماس می گیرند و می گویند برنامه های هلالی را پخش نکنید تلاش:به چه عنوان؟با چه بهانه ای؟برای چی؟هلالی : می گفتند این مداح خیلی جوان است برنامه هایش بحث بر انگیز هستند و ممکن است گرفتار غرور شود

شبکه ۲

از قضا اوج گرفتاری های بنده از زمانی شروع شد که شبکه ۲ در دهه محرم برنامه ده شب مرا روی آنتن فرستاد پس از آن مشکلات جدی با من آغاز شد

 

هوس باز

تلاش : بعد از انتشار سی دی این شائبه بوجود آمد که هلالی فرد هوس بازی است و از این جور شایعات.هلالی : به هر خحال بعضی ها خیال باف هستند و خیلی سریع موضوعات ساده را تبدیل به شایعات پیچیده می کنند خوب یا بد جای همه مون یه وجب زیره خاکه که هر کسی خودش می دونه و خدای خودش

ایستاده ام

به هر تقدیر روزهای بسیار سخنی را پشت سر گذاشتم احساس تنهایی می کردم برخی تماس می گرفتند و تهدید می کردند پارسال هم یادتون هست که سرم را هم شکستند با قفل فرمون اما در هر صورت ایستادم و به راهم ادامه دادم و خواهم داد چون هدفم چیز دیگری است آدم نباید از محبوبش فاصله بگیره اینو تو این دوره زمونه از شهدامون یاد گرفتیم اون شهدای نازنین یکی مثل برادر خودت محمد زمانی عزیز.....

بمب گذاری

پارسال ماه رمضان تو هیئت جلسه داشتیم ۲۱ رمضان بود که ناگهان ۱۱۰ ریخت پرسیدم چه اتفاقی افتاد؟جواب دادند با ما اطلاع داده شده که تو هیئت شما بمب گذاشته اند !سریعا باید تخلیه کنید!!می دانستم کار چه کسانی است می خواستند جو و وحشت راه بیاندازند تا هیئت خلوت شود می خواستند برنامه مان را به هم بریزند اما مقاومت کردیم ماموران پلیس را نسبت به پشت قضییه روشن ساختیم تا بتوانیم به جلسه ادامه دهیم جدیدا هم گفته اند :باید نام بسیجیان و رهروان شهداا از اسم هیئت حذف شود! من هم این کار را نمی کنم پس پرچم هیئت الرضا کماکان محفل بسیجیان و رهروان شهداست

برف

هنوز هم هیئت ما شولغ است طرف تو این برف و سرما از کرج می کوبد و با موتور می آید تهران تا شب را در کنار بچه های هیئت سر کند

چرا نیست؟

مردم می پرسند:چرا دیگر خبری از سی دی جلسات شما نیست .تلاش : چرا نیست ؟هلالی:چون به افرادی که دست اندر کار تهیه این سی دی ها بودند گفته شده هلالی نباید باشد

ذاکر

ذاکر مداحی بود که از صمیم قلب دوستش داشتم متاسفانه ایشان فوت کرده اند مرحوم ذاکر از ته دل می خواند پولکی نبود با عشق جلو می رفت و با دلش کار می کرد نه مثل بعضی ها که پاکت پول جلو جلو می آید دم خونشون یا به حسابشون او واقعا ذوب در عشق حسن بود و در عالم قشنگی زندگی می کرد ببینید بعضی ها چقدر دارن بد می کنند که تو برنامه ۲۰:۳۰ تصویر مداح رو شطرنجی می کنن مگه تصویر یه قاتل رو دارین برا مردم پخش می کنین ؟واقعا متاسفم که عزا و اعیاد ائمه ما مختصر شده به نوشتن نام ائمه معصوم در گوشه تلویزیون. البته شاید هم لطفی بکنن ویژه برنامه ۲۰ دقیقه ای پخش کنن متاسفانه این حاصل سلیقه ای عمل کردن افراد است در مجموعه ها . از بعضی افراد که سلیقه ای عمل می کنند خواهش می کنم که حداقل به شعور مخاطب احترام بگذارند

مشاور

در سازمان ورزش شهداری مشاور آقای آجورلو هستم بعد از محرم نیز کار دیگری را شروع خواهم کرد

استفتاء

مغرضان به شایعه سازی بسنده نکرده اند و در برهه ای حتی استفتا قلابی -ساختگی از مقام معظم رهبری و آیت الله لنکرانی نیز آوردند دلیل بر اینکه زیرا من از کلمات نادرستی استفاده می کنم لذا شرکت در مجالسم حرام است ! این دروغ را پخش کردند در هیات و بهشت زهرا !

سبک

سبکی که انتخاب کرده ام متناسب با سطح فهم مخاطبانم است بیشتر افرادی که به جلسات می آیند بین ۱۵ تا ۳۰ یال دارند این افراد با کسی که ۴۰ سال هیئتی بوده است فرق دارند برای آن آدم ۴۰ ساله اگر شعر های خاص را هم بخوانید او لذت می برد و به سادگی متوجه مفاهیم مستتر در آنها می شود در حالی که اگر با کلمات ثقیل (با سبک و سیاق قدیم ) به استقبال جونان بروید دیگر شاهد هضور آنان با این شوق در هیئت ها نخواهید بود پس اینکه جوری می خوانم تا برای همه قابل فهم باشد به دلیل آن است که اگر بخواهید بچه ای را به سمت دانشگاه امام حسین رهنمون شوید نخست باید بابا نان داد را یادش بدهید

توطئه

دارن توطئه می کنن علیه هیئت ها می خوان روضه ها و سینه زنی هارو تو خالی جلوه بدن می خوان علما و مداحارو رو در رو قرار بدن می خوان ضربه بزنن می گویند جوونا نرن سینه بزنن در صورتی که تمام جلسات مذهبی توام و همراه با شور و شعور و با هدف هست دشمن می آد تو خود ماها خرابکاری میکنه به جونا هم می گم ما ها هدف نیستیم شاید چراغ باشیم هدف خیلی عظیم تره باید خدائی شد

حسین(ع)

می گفتند : اینکه هلالی پشت سر هم اسم حسین را تکرار می کند درست نیست اما الان همه همین کار را انجام می دهند و کسی هم معترض نیست !

 

نو آوری

با نو آوری های من مشکل دارندو این در حالی است که به فرموده ی مقام معظم رهبری نو آوری ایرادی ندارد ایشان تنها منذکر شده اند شده اند که نباید در وصف حماسه عاشورا غلو کنیم از سوی دیگر آقای خامنه ای تاکید داشتند تا به مواردی نظیر رشادت منش سخاوت عبادت و مناجات و عرفان امام حسن و یارانش بپردازیم تا فرهنگسازی شود و این نباشد که شناخت مردم از مثلا حضرت ابوالفضل صرفا به خاطر زور بازوی ایشان باشد

کمک

همیشه برای خواندن روضه ها از افراد مطلع کمک گرفته ام تلاش: بیشتر چه روضه هایی می خونید هلالی:حماسی تلاش :چرا حماسی هلالی :چون مخاطب جوان دنبال شور و حرکت است

نصیحت

هرگز دنبال این نبوده ام که بخواهم مخاطبم را نصیحت کنم زیرا خاصیت انسان بخوصوص نسل جوان ما اینگونه است که اگر بخواهیم بیش از حد نصیحت شان کنیم ازمان دور می شوند البته در قالب شعر می توان آموزش داد و فرهنگ سازی کرد ولی بعضی وقتها نصیحت مستقیم بیشتر از آنکه فایده داشته باشد مضر است

گریه

برای گریه گرفتن از مخاطبم 5دقیقه زمان احتیاج دارم البته بستگی دارد به حال و هوای خودم و مستمع تلاش: تایم روضهایت چقدر است؟ هلالی بین 25 دقیقه تا نیم ساعت

آماده

مجلس اگر آماده نباشد ابتدا از اشعاری که مناسب آن فضا هستند استفاده می کنم تا از نظر حسی حاظران در هیئت را مهیا سازم مثل اضعار امام زمان (عج)

تکراری

کمتر پیش آمده شعرهای تکراری خوانده باشم

موسیقی

وزن و آهنگ امروزی که به گوش نسل جوان آشناست و مورد علاقه وی نمی تواند محلی از گناه و ایراد باشد مخصوصا که ما با استفاده از این وسیله جذابیت کارمان را افزایش می دهیم

عکس حاجی در هفته نامه ی تلاش و

سه تا عکس از محرم امسال هیئت الرضا

در ادامه ی مطلب 


ادامه مطلب

 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


عبدالرضا هلالی آهنگران زمان

در زمان جنگ تحمیلی یکی از مهمترین قوت قلب ها برای جوانان صدای صادق آهنگران بود.آهنگران با نوحه های خود جوانان رامست می کرد و آنها را به سوی جبهه ها سوق می داد.یکی از مهمترین علل تاثیر آهنگران بر روی جوانان بی غل و غشی صادق آهنگران بود. اما در زمان حال تنها یک نفرنقش آهنگران را بر عهده دارد و او عبدالرضا هلالی است.عبدالرضا هلالی با سبک جدیدش در زمانی که جوانان دنبال بازیگر ها و خواننده ها بودند آنها را به سوی هییت ها کشاندو عاشق امام حسین کرد. عبدالرضا هلالی به خاطر بی ریا بودنش زود در دل جوانها جا باز کرد اما حسودانی نیز بودند که نتو نستندمحبوبیت هلالی رو تحمل کنند وبا شایعه پراکنی و درست کردن فیلم سعی در خراب کردن هلالی کردند ولی الحمدلله شکست خوردند ونتونستند به هدفشون برسند. حرفم اینه قدر آهنگران زمان(عبدالرضا هلالی) رو بدونیم. هلالی تنها مداحی است که اینقدر راجع به جبهه و جنگ و شهادت می خونه ،طوری که آدم وقتی گوش می کنه واقعا اون زمان یادش می آد و قدر شهدا رو  بیشتر می دونه.پس قدر آهنگران زمان(عبدالرضا هلالی)رو بدونیم.والسلام .نوشته شده توسط:    مرتضی دشت گرد

 

آقا میا اینجا کسی در فکرتان نیست

                    اینجا کسی دلواپس صاحب زمان نیست

ضخم زبان ، بیچاره کرده عاشقان را

                        اینجا کسی با هیئتی ها مهربان نیست

معنای عفت در کتب تغییر کرده

                       حجب و حیا در چشمهای دختران نیست

هر کس کلاه خویش را چسبیده محکم

                        اینجا کسی در فکر درد دیگران نیست

قرآن شده کالای دست اهل بازار

               هیهات قرآن هم فروشش رایگان نیست

بر روی دیوار اتاق شاعرت هم

                        دیگر نشان قاب عکس جمکران نیست


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


هلالی: من را اعدام نکنید!

reza

عبدالرضا هلالی در مصاحبه ‌ای جنجالی درباره حاشیه های پیرامون خود و مسایلی همچون نوع سبک مداحی، تیپ ظاهری، جذب جوانان، دارایی ها و فیلم خانوادگی اش سخن گفت. به گزارش پایگاه خبری "مبارزین"، مجله همشهری جوان در گزارش ویژه خود بحث موج نو مداحی در کشور را گشوده و درگفت‌وگوی مفصل با هلالی مسایل حاشیه ای مداحی را با جسارت مطرح کرده است.هلالی به سوالی در خصوص علت عدم اجازه فیلم برداری و عکاسی از برخی از مداحان، پاسخ داد : « این کار خودخواهی است. این که من بخواهم خودم را در حیطه خود نگه دارم، به خاطر این که آسیب نبینم. اما نفع هم دارد. خیلی از جوان ها هستند که به سمت ابی عبدالله آمده اند با همین چیزها. اگر صدای افرادی که از ایشان صحبت می کنید بخش می شد، شاید سببی می شد برای جذب جوان ها.»وی در پاسخ به اینکه این جذب، جذب به سبک و آهنگ شما است، گفت: «وظیفه ما آماده کردن دل جوان هاست. معارف، کار روحانی هاست. من باید این جوان را بیاورم پای روضه اباعبدالله بنشانم. بقیه اش دیگر کار منبری و سخنران است» (!)هلالی میزان شور در مراسم را یک ربع اعلام کرد و افزود: «سی دی های مجالس ما را گلچین می کنند و فقط شور را می گذارند. چون مخاطب زیادی دارد...»وی افزود: «ما جرقه ایم. بالاخره باید یک جرقه ای باشد. من هم روز اول که رفتم در دستگاه ابی عبدالله، رفتم برای قیمه! بعد رفتیم طبل و دهل را زدیم. بعد خدا رحمت کند شهید صابرای را، گفت شما صوتت قشنگ است...»وی گفت: «من حداقل کاری که کردم این بوده که دو هزار تا جوان هر جمعه با دیدگاه های مختلف می آیند در جلسه ابی عبدالله می نشینند. همین که دو س ساعت دنبال خلاف نمی روند، برای من افتخار است.»هلالی افزود: «البته شور ما در محرم نیم ساعت می شود، مگر چقدر می توانیم مردم را بنشانیم گریه کنند و سینه بزنند؟» وی در سوالی که چرا شور آقای{...} دو دقیقه و شور شما این قدر است، گفت: «چقدر مستمع دارند ایشان؟ در هفته شاید 60 نفر. آن هم با چه گروه سنی. اما مستمع هفتگی ما حدود دو هزار نفر است و جوان هستند. از هشت هزار نفر هم بیشتر می شود.»رضا هلالی در پاسخ به استفاده از سبک شادمهر در نوحه هایش، با اذعان به اشتباه خود گفت : «گفتم خوانده ام ولی به اندازه انگشت های دست هم نبوده. این را هم اول یکی دیگر خوانده . من واقعا لذت بردم . نمی دانستم . گفتم بده این را من بخوانم. چون من مشهور بودم، مشکل پیش آمد.»وی درباره استفاده از نوار بنیامین نیز گفت:« آن موقع هنوز نوارش بیرون نیامده بود. توی موبایل ها بود. ما فکر نمی کردیم که این بخواهد ترانه بدی باشد. آهنگ هم مال مثلا فلان خواننده آن ور آبی نیست. مال خود ایران است. هنوز هم آقای بنیامین درکار نبود. اگرهم بود اسمش وحید بهادری بود.که مجلس روضه آقای {...} می آمد... تقصیر ما چیست آقا این وسط؟»هلالی در پاسخ به سوال صریح خبرنگار که از صدای شورهای شما دوپس دوپس می آید! و فقط «سین» اش را می شنویم، گفت: «خب این هم یک سبک است آقا. یک سبک خواندن است. البته من نام حسین را کامل می گویم.»وی درباره تشبیه افراد به حیوان گفت: «من نمی خوانم. اما در مجلس خصوصی شاید. من می گویم شما انسان باش من همان سگ هستم»(!)این مداح مشهور در سوال اینکه توجه جوانان به سمت این رفته که با مداحی حال می کنند به جای تعقل، گفت: «این ضعف از منبر بوده شاید. اگر آن منبری به نحو احسن وظیفه خودش را انجام می داد، شاید الان وضع جامعه این طور نبود. بعضی ها می خواهند تقصیر همه مشکلات اجتماعی را به گردن چند تا مداح بیندازند.»وی افزود: «وظیفه رضا هلالی این نیست که هم احکام بگوید، هم منبر باشد و هم معلم و مربی تربیتی.»وی اضافه کرد: «آقا من قرار نیست هم بشوم شیخ حسین انصاریان و هم رضا هلالی. بچه هایی که دارند می آیند هیات، باید مقرب   تر بشوند. باید به سمت خدا بروند. باید بندگی با وضوح تر بشود. من همه این ها را قبول دارم. ولی اگر نشوند قرار نیست من اعدام بشوم. 
وی با رد دارایی‌های شخصی، گفت: «خودروهای پرادو و زانتیا از من نبود. من فقط از آنها استفاده می کردم. خانه مسکونی من هم تهران پارس است. قبلا هم مجیدیه بودیم. نه پاسداران.» هلالی اما دریافت صله به جای حق الزحمه مداحی را تایید کرد.  هلالی درباره رابطه اش با مداحان دیگر گفت: «من با هیچ کدام از مداح ها رابطه ندارم.  الان هیچ کدام از مداحان تحویلمان نمی گیرند. به خاطر آن فیلمی که از من پخش شد، کسی هم به ما زنگ نزد از من بپرسد که چی شده. انگار منتظر بودند»(!)وی درخصوص این سی دی گفت: «آن فیلم که از من پخش شد فیلم شرعی و قانونی و دائم من بود که ناجوانمردانه یک تعمیرگاه تلفن همراه آن را از توی حافظه کپی کرده و در پاساژ {...} دست عموم پخش کردند .»وی افزود: « ولی معلوم نشد این حریم خصوصی فقط مخصوص بازیگرهاست یا شامل ما هم می شود!»عبدالرضا هلالی با اشاره بر اشتباه خود، تصریح کرد: « دیگر این را فکر نمی کردیم که توی آشپزخانه خانه مادرخانمم که نشستم، آن جا هم قرار است یک فیلمی دربیاید که در کل ایران  پخش شود.»وی افزود: « اما الان بعد از گذشت این همه مدت چرا من را از منبرها منع می کنند؟ چرا پخش تصویرم را از صدا و سیما منع می کنند؟» وی اضافه کرد: « یک دانش آموز که که تجدید می آورد، گوشش را می کشند نه سرش را ببرند. الان دارند سر من را می برند.»هلالی با انتقاد از برخی از مداحان کت و شلواری گفت: «تیپ مداحی کت و شلوار ی شده که مال انگلیسی هاست. در حالی که این لباسی که من می پوشم اشتباها به اسم لباس شمشیری عبدالرضا هلالی معروف شده، مال بچه های جبهه بوده و متاسفانه به مرور زمان از یادها رفت.» وی در خصوص تیپ محاسنش گفت: « آزادی است دیگر. ما دوست داریم که این طوری باشد.»(!)


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


حاج منصور و حاج عبدالرضا

reza

حاج منصور ارضی یکی از بهترین و به نامترین مداح هایی است که می توان گفت که نقطه ی عطف تمام مداح ها و تمام بچه مذهبی ها است که به ندرت پیش می آید که کسی قبولش نداشته باشه . حاج عبدالرضا هلالی در یکی صحبت هایی که در هیئت شخصی خودش انجام داده به این نکته اشاره کرده که من از نو جوانی عاشق صدای حاج منصور بودم و از همان بچگی نوار های حاج منصور را گوش می دادم. وقتی برای اولین بار هم شروع به مداحی کردم از شعرها و سبک های حاج منصور استفاده می کردم و به عنوان استاد خودم قبولش دارم . اکنون حاج منصور در یکی از مساجد پایین شهر تهران به نام مسجد ارک مشغول مداحی است و حدودا ۲۰ دقیقه مداحی می کند و بقیه مجلس را مداح های دیگر اداره می کنند و حدودا سه هزار مستمع دارد محدودیت سنی هم ندارد. وقتی که برای اولین بار حاج عبدالرضا هلالی به مسجد ارک رفت و حاج منصور ارضی را از نزدیک دیدند بسیار زیاد جذب یکدیگر شدند و حاج منصور هم از اخلاق و اخلاص حاج رضا خوشش آمده بود و مشتاق هر چه معروف تر شدن رضا هلالی بود. و اجازه می داد تا رضا بیشتر مداحی کند و روش مداحی را به او یا می داد همیشه هم حاج منصور میگفت رضا هلالی منو یاده جوونیام می اندازه ...مشكلي در ارتباط آقا رضا با ايشان نيست والاّ اينكه يك سري از افراد هستند كه هيچ ترسي از آبرو بردن افراد ندارند و به طبع آن است كه آقا رضا مي ترسد اگر ارتباطي هم باشد مطرح شود.بعضي ها فكر مي كنند كه اگرحاج منصور ارضي با آقا رضا مواجه شود با او برخورد مي كند.درصورتي كه جداي از اينكه ايشان را استاد مسلّم مداحي و نوكربا اخلاص امام حسين(ع) مي داند ايشان را به عنوان كسي كه در وجودشان آثار اخلاق توصيه شده ائمه اطهار مشاهده مي شود

رضا هلالی در مصاحبه با یکی از وبلاگها (سربه داران) چنین گفت:باور دارم.در مورد مسائل اخير كه به خدا پناه مي برم از امتحان صبري كه از بنده نمود وامتحان دين داري كه از مردم نمود،شنيده ام ايشان در دعاي كميل فرمودندفلاني(رضاهلالي)گفتند كه با همسر قانوني و شرعي اش بوده وكسي حق ندارد حرفي بزند و اين نشان ميدهد كه ايشان هرچند اندك از آبروي مسلماني دفاع نموده.حتي اگر نعوذبالله كسي مرتكب گناه بزرگي شده باشد برشيعه ومحب اميرالمومنين واجب است كه در نهايت اگر نتوانست توجيهي براي دفاع از آبروي آن شخص بياورد بايد بگوييم كه همه ما ممكن است خطايي و گناهي بكنيم و خدا بخشنده و مهربان است،ان شاءالله توبه كرده و خدا او را بخشیده است.چه برسد به اينكه از مسلماني كه اگر شيعه بودنش را بشود انكار كرد نمي شود محب بودنش را انكار كرد به خاطر تهمتي كه به او زده اند دفاع نشود.كسي در نماز عيد فطر به من رسيد و گفت نماز كمرت را بزند،من سكوت كردم  اما به آن شخص مي گويم نماز و دين كمر خودت را بزند كه با بي حيايي كامل ناموس شخصي راديده اي و از خدا نترسيده اي و كسيكه از خدا نترسد از هيچكاري نمي ترسد وكسي كه از خدا حيا نكند چگونه از بنده و مخلوق خدا حيا كند؟!در جايي كه از نفوس قدسيه اهل بيت به ما  روايت رسيده كه فرموده اند،چيزي كه مورد رضايت خدا و ماست اين است كه تا هفتاد گناه كبيره را اگر از شخصي مشاهده كردي بپوشاني پس بدا به حال كسي كه گناهي را با بي رحمي تمام به كسي نسبت دهد و آن را انتار دهد.كساني كه صحبت از فتنه هاي آخر الزمان كه دين خدا را تهديد مي كند دم مي زنند خود عامل فتنه شده اند و بر خودم و همه واجب مي دانم كه براي آنها دعا كنيم كه خدا آنها را هدايت و دستگيري كند.هر كسي مسؤل آنچه مي گويد است و در قرآن كريم آمده است كه آيا نمي پنداريد در مورد صحبت هايي كه مي كنيد مسؤل هستيد(بايد جواب دهيد)و اين وجه عام دارد يعني هر صحبتي چه خوب باشد چه خداي نكرده آلوده به گناه باشد بايد پاسخگو باشيم.برادران عزيزم بدانيم كه اگر در اين دنيا حسابي از ما نمي كشند مطمئنآ در آن دنيا كه فقط حساب است وعملي قبول نيست از ما حساب مي كشند و اين حقي است كه هيچ مسلماني آن را انكار نمي كند و يقينآ اين اتفاق خواهد افتاد.


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


نظر مراجع و علما در مورد مداحی

مقام معظم رهبري
 بنا مي‌كنند از چشم و ابروي آن بزرگوار تعريف كردن. مثلا قربون چشمت بشم! مگر چشم قشنگ در دنيا كم است؟ مگر ارزش اباالفضل به چشم‌هاي قشنگش بوده؟ اصلا شما مگر اباالفضل را ديده‌ايد و مي‌دانيد چشمش چگونه بوده؟ قد رشيد كه خيلي در دنيا هست. ورزشكارهاي زيبايي اندام كه خيلي هستند. يكي از برادران مداح گفت ما اگر از شعرهاي خوب و شعراي بزرگ، شعر انتخاب كنيم، مردم نمي‌فهمند؛ بنابراين مجبوريم از اين شعرها استفاده كنيم. اين‌طوري نيست. من اين را قبول ندارم. وقتي با زبان شعر با مردم حرف بزنيد، هر چه شعر پيچيده هم باشد، وقتي مداح با هنر مداحي خود توانست اين را كلمه به كلمه به مردم القا و مخاطبه كند، در دل مردم اثر مي‌گذارد.من شنيده‌ام در مواردي از آهنگ‌هاي نامناسب استفاده مي‌شود. مثلا فلان خوانندة طاغوتي يا غيرطاغوتي، شعر عشقي چرندي را با آهنگي خوانده؛ حالا ما بياييم در مجلس امام حسين و براي عشاق امام حسين(ع)، آيات والاي معرفت را در اين آهنگ بريزيم و بنا كنيم آن را خواندن. اين خيلي بد است. خودتان آهنگ بسازيد.

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي
 گاهي از گوشه و كنار زمزمه‌‌هايي مي‌شنويم كه خيلي زننده است. «لااله الا فاطمه الزهرا» يا «لا اله الا زينب» كسي كه اين سخن را مي‌گويد، اگر بفهمد كه چه مي‌گويد، استكاني كه از آن چاي مي‌خورد را بايد آب كشيد.من خواهش مي‌كنم كه در مجالس خود، عزاداران را به درآوردن پيراهن تشويق نكنيد. چون اگر ناظر نامحرم در مجلس باشد، اين كار قطعا گناه است و اگر هم اين‌طور نباشد، مي‌دانيد كه ما در زماني زندگي مي‌كنيم كه اين صحنه‌ها به راحتي فيلم‌برداري مي‌شود و به سراسر دنيا فرستاده مي‌شود. با دست خود به بدن آسيب‌ رساندن درست نيست. ما نبايد مردم را به اين كارها تشويق كنيم.واعظ هنرمند و مداح هنرمند كسي است كه بتواند از كنار مصيبت رد شود و در همان حال مردم را تحت‌‌تأثير قرار دهد. خواندن روضه‌هاي سخت و سنگين براي گريه گرفتن از مردم هنر نيست، هنر آن است كه بتوان در حواشي مصيبت، مردم را بگريانيد.

مرحوم آيت‌الله العظمي تبريزي
مداحي و خواندن اشعار در مجالس اهل بيت(ع) بايد طوري باشد كه موجب وهن شيعه نباشد و بهانه به دست دشمنان شيعه ندهد. در مجالس اهل بيت(ع) بايد اشعاري خوانده شود كه فضايل آن بزرگواران بيان شود و مصائب و مظلوميت آن‌ها براي مردم گفته شود. ائمه از ما نخواسته‌اند كه خود را به صورت حيوان درآوريم. آن‌چه از ما خواسته‌اند اين است كه مؤمن صالح باشيم و اخلاق ما اخلاقي باشد كه از آن بزرگواران رسيده است.

آيت‌الله العظمي فاضل لنكراني
اگر اين آسيب‌هايي كه در برخي مجالس عزاداري هست ادامه يابد، من بر اصل كيان تشيع احساس خطر مي‌كنم. [...] اگر اين روند ادامه يابد،  بيم آن مي‌رود كه روند مجالس عزاداري به دست كساني بيفتد كه اصلا اهليت ندارند.

مرحوم حاج اسماعيل دولابي
«مداح جوان! سعي كن خود تو خرج آقا كني، نه آقا را خرج خودت. براي دلت بخون، براي مردم نخون. به خوندن عادت نكن، شيطون مي‌شه برات. از شهرت فرار كن.»

آيت‌الله محمود امجد
من كوچك همة مداح‌هاي اهل بيت(ع) هستم و دست همه‌شان را هم مي‌بوسم. اما چيزي كه مهم است و عرض من هم همين است، اين كه ما الان نياز به چه چيزي داريم؟ ما امام حسين(ع) مي‌خواهيم و معرفت امام حسين(ع). ما شعار نمي‌خواهيم، شعور مي‌خواهيم. شور نمي‌خواهيم، شعور مي‌خواهيم.

حجت‌‌الاسلام سيداحمد خاتمي
 آسيب ديگر، طرح مسائل غلوآميز در عزاداري‌هاست. حسين اللهي شدن، زينب اللهي شدن و از اين رهگذر خود را مقدس جلوه دادن.جا دارد كه از حوزه‌‌هاي علميه گله كنيم كه آيا اين همه كه از روضه‌هاي دروغ مي‌‌ناليد، آيا گامي در جهت تدوين روضه‌هاي درست برداشته‌ايد؟ سوگوارانه بايد گفت نه.برخي مداحان، ترانه‌هاي طاغوتي ديروز يا ترانه‌‌هاي لس‌آنجلسي امروز را گوش مي‌دهند. آهنگ همان آهنگ است، محتوا را عوض مي‌كنند. اين قطعا حرام است. نمي‌توان به بهانة انجام مستحبي مرتكب حرام شد.


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


مصاحبه اختصاصي با برادر عبدالرضا هلالي

 در مجالس شما كه حجم سخنراني، روضه و نوحه كم شده، همه‌ مجلس شما شده شور و از خود بيخود شدن؟اصلا اين‌طور نيست. اين سي‌دي‌ها را گلچين مي‌كنند و فقط شور را مي‌گذارند. چون مخاطب زيادي دارد. ما اول غزل امام زمان مي‌خوانيم، بعد زيارت عاشورا. بعد غزل مصيبت، روضه، واحد و شور. يعني يك برنامة كامل. قبل از جلسه قرآن مي‌خوانند. بعد احكام مي‌گويند براي بچه‌ها. بعد هم سخنراني.
 پس اين را قبول نداريد كه جوان‌ها جذب سبك خواندن شما و همين هيجان و شور مي‌شوند، نه مجلس ابي‌عبدالله؟ نه اين‌طور نيست. ما جرقه‌ايم. بالاخره بايد يك جرقه‌اي باشد. من هم روز اول كه رفتم در دستگاه ابي‌عبدالله، رفتم دنبال قيمه! بعد رفتيم طبل و دهل را ديديم. بعد خدا رحمت كند شهيد صابري را، گفت شما صوتت قشنگ است قرآن بخوان. بعد كم‌كم مداح نداشتند مجبور شدم من بخوانم. دوازده ساله بودم و يادم است يك شعر «برمشامم...» را فقط آن موقع بلد بوديم. كه خواندم و خيلي هم خراب كردم و در رفتم!
 اما يك‌سري هوادارهاي شما دقيقا به ديد موسيقي، نوار شما را مي‌خرند.اين‌طور نيست كه همه براي موسيقي بيايند. من نمي‌گويم كه هر كي مي‌آيد جلسة من براي ابي‌عبدالله مي‌آيد. دليل‌هاي خودشان را دارند. رضا هلالي شايد براي ريا بيايد، ولي همه اين‌طور نيستند. دايرة امام حسين(ع)، از بعد هدايت و رحمت بسيار وسيع است؛ بنده كسان زيادي را ديدم كه تغيير و تحول پيدا كردند و به خدا رسيدند.
 رضا هلالي مخاطباني را تربيت كرده كه بعضي از آن‌ها فقط به خاطر سبك مي‌آيند. مي‌آيند موسيقي گوش بكنند. احساس گناه هم نكنند..من حداقل كاري كه كرده‌ام اين بوده كه 2 هزار تا جوان هر جمعه با ديدگاه‌هاي مختلف مي‌آيند در جلسة ابي‌عبدالله مي‌نشينند. همين كه دو سه ساعت دنبال خطا و خلاف نمي‌رود، دنبال اشتباه نمي‌رود، براي من افتخار است.
فرض كنيد من يك جوان معمولي هستم. مهم اين است كه هيجان دارم. وقتي شور در مجلس شما غالب است، مي‌آيم كه انرژي‌ام را تخليه كنم. شما حتي مثل بعضي پارتي‌ها بالا و پايين مي‌پريد.اختصاص شور براي جلسه فقط يك ربع است.واقعا؟واقعا‌. شايد محرم بشود نيم ساعت. اما چون گلچين مي‌كنند و مي‌گذارند، فكر مي‌كنيد كه همه‌اش شور است. مثلا در هفتگي‌هايمان واحد نداريم و از نوحه مي‌رويم توي شور. چون برنامه‌مان، يك ساعت و نيم بيشتر نيست. ما بايد همة اين‌ها را در يك ساعت و نيم انجام بدهيم. نمي‌شود دوسه ساعت مردم را بنشانيم كه.
 از اين يك ساعت و نيم چقدرش شور است؟يك ربع. نهايتا بيست دقيقه. شما فكر كن همة اين‌ها را بخواهيم ما در اين زمان بگنجانيم، چقدر مي‌توانيم مردم را بنشانيم گريه كنند و سينه بزنند؟
يعني روضه و غزل و دعا و نوحه و زمينه و واحد به اضافة زيارت عاشورا در يك ساعت و نيم خوانده مي‌شود و يك پنجم آن شور است. يك پنجم زياد نيست؟نه. بعضي موقع‌ها هم نشسته سينه مي‌زنند. مستمعين هم مختلف‌اند. خيلي‌ها مي‌گويند روضه كم مي‌خواني. يكي هم مي‌گويد آقا شور كم مي‌خواني. اين سليقه‌اي است.
 ما مي‌توانيم جوان را به هر قيمتي به مجلس امام حسين بياوريم؟ با ترانه‌هاي عاشقانه يا حركت‌هاي صرفا احساسي؟نه‌خير.
خب چرا مثلا شور آقاي [...] مي‌شود دو دقيقه و شور شما اين‌قدر طول مي‌كشد؟چقدر مستمع دارند ايشان؟ در هفته شايد 60 نفر. آن هم با چه گروه سني. اما مستمع هفتگي ما حدودا دو هزار نفر است و غالبا جوان هستند. از هشت هزار نفر هم بيشتر مي‌شود. 
 اين چيزي را اثبات نمي‌كند. مگر جمعيت زياد بيايد مهم است؟ نحوه عزاداري مهم نيست؟آقاي [...] استاد هستند و خيلي هم بزرگ هستند. اما ايشان اگر با آن سبك بخواهد بخواند، از 60 نفر مستمعين‌اش چند نفر جوان هستند؟ 20 نفر. حالا اين 2 هزار تا جواني كه به مجلس هلالي مي‌آيند، اگر مجلس هلالي نيايند و مجلس او هم نروند كجا خواهند رفت؟
ولي نبايد كه از يك وسيلة غلط براي هدف درستتان استفاده كنيد.خب اين وسيلة غلط چيست؟
مثلا وقتي كه شما با آهنگ شادمهر نوحه مي‌خوانيد، در ذهن من همان ترانة عاشقانة او تداعي مي‌شود.من نگفتم كه اشتباه نكردم، گفتم خوانده‌ام ولي به اندازة اين انگشت‌هاي دست هم نبوده. اين را هم اول يكي ديگر خواند، من واقعا‌ لذت بردم. نمي‌دانستم. گفتم اين را بده من بخوانم و بعد خواندم، چون من مشهور بودم، مشكل پيش آمد.آقا هم نه دعوا كردند با كسي، نه گفتند كه اين‌هايي كه تا حالا خوانده‌اند اعدامي‌اند. خيلي قشنگ فرمودند شما كه مي‌توانيد سبك‌هايي ابداع كنيد و خودتان بخوانيد، بهتر است از اين استفاده كنيد. و من بعد از اين مسأله فكر نكنم چيزي خوانده باشم كه يك درصد مثلا آن‌ور آبي باشد. در ضمن مثلا خيلي از اين آهنگ‌ها، آهنگ‌هايي بوده كه از صدا و سيما و راديوي جمهوري اسلامي‌ پخش شده. من بيش از صدها سبك و ملودي خوانده‌ام تا الان. از اين تعداد همه گير داده‌اند به چي؟ به هميني كه اندازة انگشتان دست نيست كه گاهي ندانسته هم  بوده.
 به هر حال اين كه شما شروع كنندة اين جريان بوده‌ايد و حالا بعضي‌ها همان روال را ادامه مي‌دهند، مسؤوليتي را متوجه شما نمي‌كند؟من به آن‌ها تذكر داده‌ام كه اين كار را نكنيد. اگر هم من كردم اشتباه كردم. اما از من كه حرف شنوي ندارند.
يعني الان به اين دقت داريد كه كار خطايي نكنيد كه بعدا يكي از شما الگو بگيرد؟البته اگر خودشان را رقيب ندانند. چون يكي از اين مداح‌ها مي‌گفت كه ما بالاخره نفهميديم كه ما اداي رضا هلالي را در مي‌آوريم يا رضا هلالي اداي ما را(!) من چطور مي‌توانم به اين بگويم كه فلان كار را نكن؟
 آهنگ‌هاي بنيامين چطور؟ به نظر شما آيا سبك و مدل بنياميني شايستة مجلس امام حسين(ع) هست؟!آن موقع هنوز نوارش نيامده بود. توي موبايل‌ها بود. ما فكر نمي‌كرديم كه اين بخواهد ترانة بدي باشد. آهنگ هم مال مثلا فلان خوانندة آن‌ور آبي نيست. مال خود ايران است. هنوز هم آقاي بنيامين در كار نبود. اگر هم بود اسمش وحيد بهادري بود كه در مجلس روضة آقاي [...]‌ مي‌آمد. پس هم موجه است اين شخص، هم آهنگش آن‌ور آبي نيست، ما هم استفاده كرديم و خوانديم. تا گل كرد، نوار آقاي بنيامين هم بعد از آن آمد بيرون. تقصير ما چيست آقا اين وسط؟
به نظرتان اين سبكي كه مي‌خوانند، يكي حسين حسين مي‌گويد و يكي رويش نوحه مي‌خواند كار درستي است؟همه‌اش اتفاقي بوده. فــكر نكن كه ما نشســتيم با همديگر هماهنگ كــرديم كه من اين‌جا را مي‌خوانم شما اين‌جا را بخوان.باور كردني نيست. دفعه اول ممكن است اتفاقي باشد، اما تعداد شورهايي كه با اين سبك خوانده شده‌اند كم نيست. نتيجه‌اش هم اين مي‌شود كه ماشيني كه از كنار من رد مي‌شود،  من همان دوپس دوپس را  مي‌شنوم. در حالي كه حسين حسين مي‌گويد.خب اين هم يك سبك است آقا. يك سبك خواندن است.
البته ما كه فقط «سين»‌اش را مي‌شنويم.نه. من نام حسين را كامل مي‌گويم.
 اشعاري را كه به افراد توهين مي‌شود و به حيوان تشبيه مي‌شوند  مي‌پسنديد؟ من نمي‌خوانم. اما در مجلس خصوصي خودمان شايد. مي‌گويند انسان اشرف مخلوقات است چرا به‌اش مي‌گوييد سگ؟ من مي‌گويم شما انسان باش من همان سگ هستم.

 شما مي‌گوييد نمي‌خوانيد ولي بعد مي‌گوييد اشكالي هم ندارد. اگر اشكالي ندارد پس چرا نمي‌خوانيد؟ چون عام نمي‌پسندد. شايد آن دركي كه من داشته باشم از اين مسأله، عام نداشته باشد.

 فقط بحث عام است؟ علما اين كار را تأييد مي‌كنند؟ اين كار، با دين تعقلي منافات ندارد؟خيلي از بزرگان ما بوده‌اند كه در اشعارشان كلب را آورده‌اند.

 شعرهايي كه  در وصف خط و خال و چشم و ابروي اهل بيت گفته مي‌شود چطور؟آقا فرمودند از شجاعت، دلاوري، عبادت، ايثار و اخلاص او بگوييد. حالا اگر يك بند هم از زيبايي او بگوييد...

 و شما هم اين كار را كرديد؟ يعني واقعا اگر كسي نوحه‌هاي شما را گوش كند وجوه معنوي امام حسين(ع) را مي‌شنود؟بله آقا. يك نمونة اين نوحه‌هاي خوب اين است. «استاد نبرد و ميدان/ بر جسم همه عالم جان/.../ بر تخت دليري سلطان.../ آن موج خروشان عشق/ آن صاحب دستان عشق/ روح و سر و سامان عشق»

 با لطمه زدن به بدن موافق‌ايد، حتي اگر ادا باشد؟ صورت‌هاي بعضي‌ها كه از روضة شما و بعضي مداح‌هاي ديگر بيرون مي‌آيند، داغان است.من كه نمي‌توانم جلوي شما را بگيرم بگويم كه داري لطمه مي‌زني يا داري ادا درمي‌آوري. ببين، در مجلس امام حسين(ع) ريا‌يش هم قبول مي‌شود. آن‌قدر بزرگوار هستند. ما بر طبق روايات حرف مي‌زنيم، من حرف نمي‌زنم. ما اصلا تباكي كردن داريم در مجلس اهل‌بيت. مثلا دارند روضه مي‌خوانند، حالت گريه را بگيريم ثواب دارد. من هم نمي‌توانم بگويم اين دارد الكي ادا درمي‌آورد يا اين كه دارد گريه مي‌كند. من وظيفه ندارم به ديگران نگاه كنم. من وظيفه‌ام اين است كه خودم درك كنم كه چه‌كار دارم مي‌كنم. آن‌هايي هم كه به سر و صورتشان لطمه مي‌زنند خودشان مسؤول كار خودشان هستند.

 ببينيد، مقدار زيادي از توجه جوان‌ها در حوزة دينداري به جاي تعقل، دارد مي‌رود به سمت اين كه با مداحي حال كنند. يعني دنبال حرف حساب يك روحاني برجسته نمي‌روند.خب، توي اين برهه چه چيزي هست كه اين جوان اگر برود به سمت آن بهتر است تا بيايد اين‌جا؟ روحاني‌ها بايد بيشتر كار مي‌كردند. اين ضعف از منبر بوده شايد. اگر آن منبري به نحو احسن وظيفة خودش را انجام مي‌داد، شايد الان وضع جامعه اين‌طوري نبود، بعضي‌ها مي‌خواهند تقصير همه مشكلات اجتماعي را به گردن چند تا مداح بيندازند. حالا كه ما باز هم در اين برهه توانستيم عده‌اي از اين‌ها را حفظ كنيم؛ الانش هم كه داريم مي‌گوييم آقا تشريف بياوريد منبر برويد، خيلي از آقايان نمي‌آيند. مثلا، به خاطر اين كه مي‌گويد  افت‌دارد. براي كساني صحبت كنم كه آمده‌اند براي رضا هلالي. مگر هلالي چه‌اش هست؟

به هر حال مداحي‌هاي امروز مي‌تواند كمكي بكند كه بار تعقل ديني تقويت بشود؟ به اندازه‌اي كه من بتوانم تأثيرگذاري داشته باشم روي مستمع خودم. اصل كار دست منبر است آقا! دست روحاني است. من هم در كنارش، به اندازة سنم.وقتي دل رقيق مي‌شود و آمادة پذيرفتن معارف دين مي‌شود، اين روحاني كجاست كه بيايد و اين معارف را بگويد؟ يا هر كس ديگري كه قرار است اين كار را بكند. وظيفة رضا هلالي اين نيست كه هم احكام بگويد، هم منبر باشد و هم معلم و مربي تربيتي.

 حتي اگر به گفته خودتان 8 هزار نفر مستمع داشته باشيد؟ شما و بقيه مداح‌ها به رسانه تبديل شده‌ايد. وقتي اين‌قدر برد داريد، بايد مراقب همه چيز باشيد.آقا من قرار نيست هم بشوم شيخ حسين انصاريان و هم بشوم رضا هلالي. بچه‌هايي كه دارند مي‌آيند هيأت، بايد مقرب‌تر بشوند. بايد به سمت خدا بروند. بايد بندگي‌شان با وضوح‌تر بشود. من همة اين‌ها را قبول دارم. ولي اگر نشود قرار نيست من اعدام بشوم. چرا ما نبايد حمايت بشويم؟ بيايند مشكلات ما را بگويند، راهكارها را هم بگويند، كمك كنند. بعد از من هم بخواهند. بگويند اين كار را بكن، آن كار را بكن. من هم روي چشمم. شما بگو تو اين زمانه بد با چه بهانه‌اي مي‌توانيد 8 ، 10 هزار تا جوان را جمع كنيد يك‌جا؟

حالا برويم سراغ شايعاتي كه اطراف اسم شماست. جايي گفته بوديد قضية پرادوي شما شايعه است. از اول شايعه بوده يا الان شايعه شده؟!نه. چون تو روزنامه يك شخصي آمد نوشت پابرهنه مي‌رويم كربلا با پرادوي هفتاد ميليون توماني برمي‌گرديم، شايعه شد. بعدش هم معذرت خواستند. اما چيزي عوض نشد، حرف ديگر افتاد تو دهن‌ها، بعضي‌ها هم دامن زدند...

 قديم‌ها كه سوار مي‌شديد!نه. يك بار در پرادوي كس ديگري و بغل دستش سوار شده بودم.

 زانتيا چي؟زانتيا چرا، سوار مي‌شدم.

  از كجا؟ براي كسي بود، امانت مدتي دست من بود 1 يا 2 ماه، اما به نام ما تمام شد. من 15 شب روي رفاقت رفتم خواندم. آمدند گفتند تو نوكر مادرمان هستي، بايد يك وسيله زير پايت باشد. خودشان آمدند يك ماشين براي ما گرفتند، سندي هم به نام ما نزدند. اما به نام ما تمام شد كه اين ماشين مال من است. در صورتي كه صاحب اين ماشين من نبودم.

 اصـلا چرا قـبول كـرديد؟ اين‌جور كارها آدم را كم‌كم بــه مســائل حـاشيه‌اي نمي‌كشاند؟من كه توي مجلس مي‌روم پول نمي‌گيرم. هر جا كه بخواهيم برويم كار كنيم، هم كه شأن ما نيست. چلوكبابي بزنيم، مي‌گويند رضا هلالي رفته چلوكبابي زده. بروم ساندويچي بزنم يك چيز مي‌گويند. بروم كار آزاد پوشاك بكنم، مي‌گويند هلالي فلان.چه كار بكنم؟ بايد بروم تو يك دفتري بايستم مثلا 120 تومان 150 تومان، با يك ديپلم. بعد من چطوري مي‌توانم پاسخگوي اين همه چيز باشم. از رضا هلالي انتظار دارند كه تو خانه‌اش پر از گوني برنج باشد. كه يك نفر اگر آمد گفت آقاي هلالي من مستضعف‌ام، من گرفتارم، كمكش كند. همين‌طور خانوادة من. چرا پدر و مادر من هنوز بايد مستأجر باشند؟مجموعة فرهنگي ما بايد يك فكري به حال رضا هلالي‌ها بكنند، يك برنامه‌اي براي رضا هلالي بريزند كه مجبور نباشد به خاطر گذشتن اموراتش هر چيزي را قبول كند.

 الان چه ماشيني داريد؟الان هيچي. به من مي‌گويند خانه‌ات پاسداران است. وضع مالي‌ شما توپ است يا ثانيه‌اي پول مي‌گيري، خدا شاهد است اصلا اين‌طوري نيست. الان تهران‌پارس مي‌نشينم. قبلا هم مجيديه بودم.

 رابطه‌تان با مداح‌هاي ديگر چطور است؟من با هيچ‌كدام از مداح‌ها الان رابطه ندارم. الان هيچ‌كدام از مداحان تحويلمان نمي‌گيرند...

 چرا؟به خاطر آن فيلمي كه از من پخش شد. كسي هم زنگ نزد از من بپرسد كه چي شده. چي هست چي نيست. انگار منتظر بودند.

 مي‌شود راجع به ماجراي سي‌دي صحبت كنيم؟آن فيلم كه از من پخش شد فيلم همسر شرعي و قانوني و دائم من بود كه ناجوانمردانه آن را دست عموم پخش كردند.

 چه كسي فيلم‌برداري كرده بود؟خواهر خانمم.

 چطور خواهر زن شما فيلم را بيرون داد؟خواهر زن من نداد بيرون. تلفن را برده بودند براي تعمير. از توي كارت حافظه كپي شده بود روي گوشي. بردند تعمير بكنند كه به بيرون درز كرد. و پاساژ[...] كه پخش سي‌دي‌هاي ما را مي‌كردند، متأسفانه يكي دو تا از اين مغازه‌هايشان آمدند سي‌دي را چاپ كردند به صورت وسيع و پنج هزار تا پنج هزار تا در ميادين شهر پخش كردند. كسي هم نيامد پيگيري بكند. ما كه نبايد مي‌گذاشتيم از خانواده‌مان فيلم بگيرند. ولي معلوم نشد اين حريم خصوصي فقط مخصوص بازيگرهاست يا شامل بقيه هم مي‌شود!

 فرض كنيم شما در اين ماجرا كاملا مظلوم واقع شده‌ايد. آن موقع كه خواهر خانم‌تان داشت فيلم مي‌گرفت نبايد بيشتر حواستان را جمع مي‌كرديد؟من نگفتم خطا نكردم. اما ديگر اين را فكر نمي‌كردم كه توي آشپزخانة خانة مادر خانمم كه نشسته‌ام، آن‌جا هم قرار است يك فيلمي در بيايد كه در كل ايران پخش بشود. خودم هم ديدم فيلم را داشت مي‌گرفت، گفتم چه كار داري مي‌كني، گفت دارم عكس‌هام را چك مي‌كنم. يعني دروغ به من گفت. حالا اشتباهي است كه كرده. فيلمي است كه پخش شده و همه هم ديده‌اند و هر كسي هم يك اظهارنظري كرده. اما الان بعد از گذشت اين همه مدت، چرا من را منع‌ام مي‌كنند از منبرها؟ چرا منع‌ام مي‌كنند از صدا و سيما كه نبايد پخش بشود؟

 شما به عنوان يك مداح نمي‌توانيد بگوييد من هم اشتباه دارم مثل آدم‌هاي ديگر. وضع شما فرق مي‌كند.بله حسنات الابرار سيئات المقربين. اما انسان ممكن‌الخطاست، براي يك دانش‌آموز كه تجديد مي‌گيرد، گوشش را مي‌كشند. نه سرش را ببرند. الان دارند سر من را مي‌برند.

 شده تا حالا بگوييد كه من امسال مثلا يك چيز جديد جور كنم كه كف همه ببرد.نه اصلا، ما براي رقابت يا پوززني نيامديم. اما امسال مي‌خواهم سبك را كمي عوض كنم. برنامه را آرام‌تر مي‌كنم؛ كه هم مستمعين و هم خودم كمتر اذيت بشويم.

 پول هم مي‌گيريد؟نه آقا صله مي‌گيرم. تعيين نمي‌كنم. صله يعني هديه، هديه را كه تعيين نمي‌كنند.

 رقم بگوييد.نه آقا تو رو خدا. استغفرالله.

 در مورد مريد و مراد بازي نظري نداريد؟خوشم نمي‌آيد. اصلا. جدا مي‌گويم.

 لابد به‌اش دامن هم نمي‌زنيد؟اصلا. سعي مي‌كنم تا آن‌جايي كه بتوانم مريد و مرادبازي راه نيندازم. چون نه به سن من مي‌خورد و نه جنبه‌اش را دارم.

 اگر پيش بيايد جلويش را مي‌گيريد؟شما همين ماجراي لباس را ببينيد، تا ديدم دارد مد مي‌شود عوضش كردم. اما من نمي‌توانم دل كسي را بشكنم. يعني هيچ‌وقت به خودم اين اجازه را نداده‌ام، نمي‌توانم طرف كه مي‌آيد جلو بگويم بلند شو برو. با اين كه مي‌دانم شايد به من ضربه بزند. دوست ندارم دل كسي را بشكنم. تا حالا هم نشكسته‌ام. هيچ وقت.

 خوشتان مي‌آيد كه جوان‌هاي زيادي مدل ريش و لباس و تسبيح گرفتن شما را تقليد مي‌كنند؟خوشحال‌ام. چون اين مدل ريش من و اين لباسي كه من مي‌پوشم اشتباها به اسم لباس شمشيري عبدالرضا هلالي معروف شده، مال بچه‌هاي جبهه بوده. متأسفانه به مرور زمان از يادها رفت. يعني تيپ مداحي شد كت و شلوار كه مال انگليسي‌ها است. حالا چرا نبايد اين تيپ مال خودمان باشد؟ تيپ بچه‌هايي كه فداكاري كردند براي دين‌مان، براي انقلاب‌مان. انگشتر خاصي هم نينداخته‌ام. محاسنم هم... آزادي است ديگر. ما دوست داريم كه اين‌طور باشد.

 از محضر استادان استفاده مي‌كنيد؟من از محضر تمام مداحان استفاده مي‌كنم. هر چيزي كه زيبا باشد من استفاده مي‌كنم.

 نه، يعني اين كه برويد بگوييد آقاي فلاني من آمده‌ام تلمذ. من مداح هستم و اين همه به من اقبال شده، آمده‌ام از شما اصول را ياد بگيرم. اصلا استاد اخلاق داريد؟قرار نيست بگويم كه آقا. بله. اسمش را نمي‌توانم بگويم.

اسمشان را نمي‌خواهيم، فقط مي‌خواهيم بدانيم داريد يا نه.بله آقا، هستند. مگر مي‌شود من بدون اين كه كسي را داشته باشم، بخواهم بروم همين‌طوري. آدم بايد زانو بزند. بايد سر سفره بنشيند.

 قبول داريد كه سليقة مردم را مي‌توانيد عوض كنيد؟بله.

 آيا غير از اين كه به اين فكر كنيد كه برنامه‌ام چطور پرمخاطب‌تر باشد و حس و حال بيشتري داشته باشد، به اين فكر مي‌كنيد كه هر بار كاملش كنيد و چيزي به آن تزريق كنيد؟همة سعي و تلاشم بر همين است كه بتوانم جوان‌هاي بيشتري را بياورم پاي منبر امام حسين(ع). با اين دستگاه، با اين حركت، با همين بحث عاشورا بيشتر آشنا بشوند. فقط محدود به روزهاي دهه عاشورا نكنند. در كل سالشان بتوانند با امام حسين(ع) آشنا بشوند.

 اگر روزي به اين نتيجه رسيديد كه اين سبك و سياق درست نيست و ضربه مي‌زند، يا ماندگار نيست و چيز مفيدي نيست، آيا حاضريد به همان سبك و سياق قديمي‌ها روضه بخوانيد، حتي اگر تا مدت‌ها هيچ مخاطبي نداشته باشيد؟آدم هميشه بايد اشتباهات خودش را قبول كند. اگر اشتباهي مي‌كند آن‌قدر مرد باشد و شجاعت داشته باشد كه بگويد من اشتباه كردم. اما تا آن‌جايي كه فكر مي‌كنم، راه و هدفمان انشاءالله مسير امام حسين(ع) است. در مسيرمان هم اشتباهات زيادي داريم، داشتيم و خواهيم داشت. هميشه هم سعي بر تصحيح كارهايمان داشتيم.

  شما اين همه هوادار داريد و بعد ادعا مي‌كنيد از طرف بزرگان مهجورهستيد و جرياني كه شروعش با خودتان بوده از شما حرف شنوي ندارند. از اين وضعيت راضي هستيد؟كسي كه مي‌خواهد كربلايي بشود، زندگي در دنيايش بدون بلا نيست.

 حاضريد چه كاري بكنيد كه از اين وضع در بياييد؟اين وضع خوب است آقا! بد نيست. فقط ناموسي‌اش يك خرده ناراحت كننده است. والّا تو سر من زدن و اين كارها يك چيزهاي طبيعي است. بگذريم كه يك عده هم از روي ناداني حركاتي مي‌كنند. اين را نبايد به پاي همه گذاشت. همة مردم اين‌طوري نيستند. خيلي هم به ما محبت دارند.

 ببينيد، با تمام اتفاقاتي كه تا به حال افتاده و با آن چند هزار نفري كه مستمع داريد، اگر همين روال ادامه پيدا كند، فكر نمي‌كنيد رضا هلالي باز مي‌شود قهرمان و مي‌رود بالا؟آخر ما دنبال قهرماني نيستيم.

 شما كه مي‌گوييد اهل مريدپروري نيستم، جلوي اين موضوع را مي‌گيريد؟ چه‌جوري جلويش را بگيرم. جز سكوت و صبر؟

 فكر نمي‌كنيد كه چند سالي برويد و نباشيد مثلا برويد خانه براي دل خودتان بخوانيد.نمي‌شود. دوست ندارم. اگر وظيفه گردنم نبود اين كار را مي‌كردم. به چه قيمتي من بروم كنار؟ به اين قيمت كه خيلي از بچه‌هايي كه شايد ما را دوست دارند و مي‌خواهند با اين نواها به يك جايي برسند نااميد بشوند؟ شايد حس كنم كه مي‌توانم تقدير آن‌ها را تغيير بدهم.

  اين را قبول داريد كه خيلي زود به شهرتي رسيديد كه بعدا پدرتان را درآورد؟صد در صد. همين‌طور است. ما غوره نشده مويز شديم. البته خواست خداست هميشه. حالا نمي‌دانم چه حكمتي در كار بوده اما اين‌طوري شد ديگر. نمي‌دانم.

 پيش خودتان نمي‌گوييد اي كاش به اين شهرت نمي‌رسيدم؟اي كاش كه خالص بوديم در راه امام حسين(ع). اين بهتر است.


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


این پست توسط واحد فرهنگی هیئت الرضا (ع) محفل بسیجیان و رهروان شهدا ارسال شده است


**توضیح**
ماهنامه سپیده دانائی مدتی است اقدام به انتشار آراء مختلف در زمینه مداحی می نماید که ورود به این مبحث که آیا بعضی از اظهار نظر های فوق از سوی افراد صاحب صلاحیت بوده است یا خیر- در حوصله این مطلب نیست. در شماره نهم این ماهنامه (بهمن ۸۶ ) اقدام به چاپ مصاحبه ای از جناب آقای حاج عبدالرضا هلالی نموده است که فاصله چند ماهه از انجام مصاحبه و انتشار آن جای تامل است. بماند که در همان شماره به مرحوم سید جواد ذاکر نیز توهین هائی صورت پذیرفته است!!
حال در آخرین شماره این ماهنامه مصاحبه ای با جناب کربلائی نریمان پناهی منتشر گردیده است که متن مصاحبه فوق و حواشی پس از آن و قیل و قال های اطراف منجر به ارسال نامه ای از سوی جناب آقای حاج عبدالرضا هلالی گردید که متن آن به شرح ذیل است :
بسم الله الرحمن الرحیم
مدیر مسئول محترم نشریه سپیده دانائی
سلام علیکم

بر خود فریضه می دانم پیش از هر حرفی تشکر قلبی خود را ابراز دارم که با دلسوزی و جدیت حرفه ای -باب موضوع آسیب شناسی هیئات حسینی را مفتوح نمودید.صداقت شما در ارائه معضلات این وادی و اظهار راه حل های دلگرم کننده اتان تحسین برانگیز و قابل قدردانی است.برای روشن شدن بحث های طرح شده لازم می دانم نکاتی را عرض کنم :

۱-بنده مانند شما معتقدم که درست ترین و اصولی ترین شیوه های مجلس عزاداری -همان سیره اهلبیت علیهم السلام و علماء اعلام و مراجع تقلید و همان هیئت ها و مداح های سنتی است که حاصل خون دل خوردن های کهنه نوکران صادق و با تقوای معصومین می باشد. هرچند به نوآوری صحیح و اصولی -آنگونه که مقام معظم رهبری مدظله العالی عنایت ویژه دارندمعتقدم. امیدوارم خداوند ما را از آفات دوره آخر الزمان محفوظ بدارد.
۲-لازم می دانم که یادی از استاد ارجمندم حاج منصور ارضی حفظه الله بنمایم که به حق و شایستگی سایه بزرگوار ایشان بر سر حقیر بوده است . خداوند متعال را شاکرم که نعمت پیر و مرادی همچون ایشان را بر جامعه مادحین به حد کمال رسانده است . وجود نازکش آزرده گزند مباد.
۳-با مطالعه متن سخنان دلسوزانه برادر بزرگوار جناب کربلائی نریمان پناهی حفظه الله هم از احساس مسئولیت ایشان و دقت های با شائبه ایشان لذت بردم. فرموده های ایشان هم برای حقیر مانند مکتبی است که بر خود لازم می دانم از تجربیات ایشان کمال استفاده را ببرم.
۴-جا دارد سلام و درود بی پایان خویش را نثار روح ذاکر دلسوخته سید الشهدا علیه السلام مرحوم سید جواد ذاکر رحمه الله علیه نمایم که شهاب وار در آسمان مرثیه درخشید و انشاء الله بر سفره کرامت جدش مهمان باشد.
۵-من از تمام اشتباه و خطوری که در نوکری ام داشته ام -شرمگین ام و امید وارم که خداوند متعال به مدد حضرت حجت عجل الله تعال فرجه - توفیق خلوص و نوکری شایان به حقیر عطا کند و در این راه به شدت به فرمایشات مراجع عظام تقلید و بزرگان عالم مداحی محتاجم و انشاء الله سرباز گوش به فرمانی برای ولایت و حوزه باشم. و ما توفیقی الا بالله.
۶-فرض است که به دشمنان دین و انقلاب که به هر شیادی مشغول آلوده نمودن فضای مطهر حریم هیئات می باشند تذکر دهم که خون ما ارزانی این قداست هائی است که نسل به نسل و سینه به سینه به دست ما رسیده و مطمئن باشند که هیچ تضاد و جدائی بین نوکران و دوستان آل الله نیست و هر چه هست تلاش برای نوکری بهتر و شایسته تر است. حرمت این بساط و حرمت خادمین صادق این دستگاه بر هر کسی واجب است. ادب در این حریم - بنائی است که انشاء الله از باد و باران گزند نخواهد دید.
۷- اللهم عجل لولیک الفرج حقیر عبدالرضا هلالی


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


اون خانم همسر قانونی شرعی و دائم حاج رضاست

هلالی

*آن زن که بود؟
هر چند هلالی در این باره سکوت کرده و همه چیز را به آینده و زمانی که حالش بهتر شود موکول ساخته است ولی حرف و حدیث های متعددی در این باره وجود دارد.برخی وجود این فیلم را نشانه ای از انحراف اخلاقی هلالی می دانند و برآنند که باید عنوان مداحی اهل بیت از چنین کسی گرفته شود.در مقابل، برخی اخبار، حاکی از آن است که زن جنجالی این فیلم 10 ثانیه همسر دوم هلالی است و فیلم را نیز یکی از بستگان نزدیک به او با موبایل گرفته و پس از پیش آمدن یک سری اختلافات خانوادگی به انگیزه انتقام جویی، در شبکه اینترنت به نمایش گذارده است.از سوی دیگر، برخی از نزدیکان عبدالرضا هلالی تاکید دارند که فیلم ساختگی است و اساساً چنین زنی وجود خارجی ندارد و به فیلم اضافه شده است.در همین حال "بازتاب" به نقل از هلالی نوشت : فيلم را برادر همسرم با استفاده از تلفن همراه خود گرفت و زماني که گوشي خود را براي تعمير داده بود، متاسفانه يکي از کارکنان تعميرگاه اقدام به سرقت فيلم خصوصي خانوادگي و پخش آن کرده است.اون خانم همسر قانونی شرعی و دائم حاج عبدالرضاست و کسی که فیلم می گیره خواهر خانوم حاج رضاست و از روی شیطنت این کارو کرده و چون خانم حاج رضا اینو درک کرده بود که حاج رضا یه شخص مشهوریه از خواهر خانومش خواسته بود این کار نکنه که بلاخره توسط تعمیر کار موبایل خواهر خانم ایشان این فیلم به نامردی پخش شد.نکته در مورد فيلمي كه از عبدالرضا منتشر شده من كه بخودم اجازه ندادم حتي فيلم رو نگاه كنم ولي خيلي چيزها دربارش شنيدم چون يك مدت همه جا درباره اين حرف ميزدن براي همين تقريبا ميدونم موضوع كليپ چيه ولي دوتا موضوع اينجا مطرح ميشه:1.با اين پيشرفت علمي كه دنيا كرده با كامپيوتر يك كارهايي ميكنن كه هوش از سر آدم ميپره اين و كسي داره ميگه كه رشته ي تحصيليش كامپيوتره من در قسمت ميكس و مونتاژفيلم مهارت دارم.فقط كافي يك عكس از چهره ي يك بنده ي خدايي داشته باشم ديگه اين بنده ي خدا سر از همه جا در مياره حالا مداحي كه از چهره اش كلي عكس و فيلم است درست كردن يك كلیپ ۹ثانیه ای كاري نداره.چون من فيلم رو نديدم نمي تونم قضاوت كنم كه ساختگي يا واقعي براي همين فرض را بر اين ميگيريم كه واقعي يه"خوب بنده ي خدا چطوري ميخواهي دم پل صراط جواب بدي تو از كجا ميدوني كه اون شخص داخل فيلم همسر رضا هلالي نبوده يا محرمش نبوده سر خودتو كه نمي توني گول بزني.يكم كه عقلاني فكر كني ميفهمي كه يك ادم مشهور مثلا هلالي نامي اگر بخواد كاره خلافي هم انجام بده نميزاره از 1000 فرسخيش دوربين رد بشه يا جنبده اي تكون بخوره چه برسه با خيال راحت بشينه و نگاه كنه ازش فيلم ميگيرن"حالا ديدي زود قضاوت ميكني"اين ها همه كار يك عده آدمه كثيف و پول دوست كه حاضرا همه كار بكنن يكم فكر كنيد بابا بریزيد مغزارو از دريا اين ها همه كار دشمنانه تا حالا از خودتون پرسيديد كه چرا يكدفه اين همه درباره بازيگرها و فوتباليست ها و... فيلمو عكس اومد بيرون ديدن با ماهواره و سي دي و فيلمهاي اونجوري نميتونن تمام جووناي مارو خراب كنن روي آوردن به اين كارهانشستن فكر كردن چه كار كنند كه تمام بچه هيئتي ها ، مسلمونها،ادم خوبها، باباها، مامانها ، بچه ها، همه رو خراب كنند به اين نتيجه رسيدن كه با درست كردن كليپ و مسيج و غيره كارشون و ادامه بدن.كه موفق هم بودن ديگه مردم نميگن اين فيلم مستهجنه ميگن كليپه هنر پيشه فيلم نرگس و ديدي. فقط يك تسبيح گرفتن دستشون هركاري دلشون ميخواد ميكن والا تا اونجايي كه به ما ياد دادن مسلموني به تسبيح دست گرفتن و جانماز اب كشيدن نيست يكم دين و ايمون داشته باشيد با آبروی یک مومن بازی نکنید......
"كعبه يك سنگ است كه ره گم نشود . حاجي احرام دگر بندو ببين يار كجاست"بعضي ها فكر كردن ديگه مثلا نماز انچناني ميخونن(البته براي ريا) ديگه چاشون و بهشته "نه بابا به همين خيال باش نماز روزه ذکر گفتن شده مثل عادت همین.


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


انالله واناالیه راجعون- آيت الله العظمی محمد تقي بهجت به لقاء الله پيوست(شرح حال آن مرحوم)

 
علت فوت آيت الله محمد تقي بهجت ايست قلبي اعلام شد كه در ساعت 14 و 30 دقيقه روز یکشنبه ۸۸/۲/۲۷ در بيمارستان ولي عصر قم به وقوع پيوست.نامدار، مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي قم در گفت‌و‌گو با فارس، با اعلام اين مطلب افزود: عصر امروز پس از تماس خانواده آيت الله بهجت با اورژانس 115 قم، مأموران اورژانس بر بالين وي حاضر شدند و متوجه شدند كه وي به علت سكته قلبي هيچ علايم حياتي ندارد. به گفته وي مأموران اورژانس تمام تلاش خود را براي بازگردان علايم حياتي وي انجام دادند و اقدامات احيا انجام شد اما نتيجه‌اي نداد، بلافاصله وي را به بيمارستان ولي عصر(عج) منتقل كردند كه در آنجا اقدامات احيا نتيجه نداد و در ساعت 14 و 30 دقيقه آيت‌الله العظمي بهجت به لقاء الله پيوست.
 
 
به به عجب تشییع جنازه ی با شکوهی .
خدا رحمت کند .
واقعا فکرش حال را منقلب میکند .
باور نکردنیست .
 
 
شرح حال
عنوان مطلب
 خلاصه زندگی نامه
 ولادت
 تحصیلات
 هجرت
 تدریس
 تألیفات
 ویژگی ها
 شاگردان


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


جواب به یک نظر که خیلی ...

در نظر ها گفته بودند که کار مداحان دیوانگی است و استناد ندارد . در جواب باید بگویم که اون هایی که این حسین حسین هارو می شنوند و می گن اینا عربده است گوشاشون از یه چیزای دیگر پره ! آن ها انقدر چیز های زشت گوش داده اند که این حسین حسین هارو عربده می شنوند . اون ها وقتی حروله ی عاشقان حسین را می بینند و می گویند که این ها دیوانه اند چشماشون از یه چیزای دیگری پره ! اصلان مگه آقا لات هارو نمی خره ؟ مگه آقا عرق خور هارو نمی خره ؟ خواب اصلا ما هیئت الرضایی ها همه دیوونه مگه آقا مارو نمی خره ؟ پس شما اگر انسانی و مسلمون نباید همچین حرفی بزنی به حاج رضا توهین کنی !                                  دیگه بقیش با خودته !

قال امام صادق (ع) : من بکی او ابکی او تباکی للحسین(ع) و جبت له الجنه                            

امام صادق (ع) می فرمایند : هرکسی برای امام حسین (ع) بگرید یا دیگران را بگریاند یا حالت گریه کردن را به خود بگیرد بهشت بر او واجب می شود .


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


4 میلیون نفر دنبال "رضا هلالی"

خیلی از جوانان امروز که چند سال پیش تازه پا به سنین نوجوانی گذاشتند با صدای او راهی حسینه های می‌شدند، به قول خودش شاید خیلی ها اول برای قیمه امام حسین(ع) به مراسم او رفته اند و بعد نمک گیر شده اند و خیلی ها نیز برای سبک تازه او در مداحی پایشان به هیات باز شده ولی حالا به خاطر معرفت وعشق به امامشان است که به این مجالس می آیند به گزارش شيعه آنلاين به نقل از البرز، وقتی سه سال پیش ورقهای این بازی به ضرر این مداح جوان تمام میشد کسی فکر نمیکرد باوجود این موج سهمگین او طرفداران زیادی داشته باشد.وقتی نام اورا در موتورهای جستجوگر سرچ میکنیم با عدد ورقم های باور نکردنی روبرو میشویم که پاسخی واضح به سوالات ما دراین خصوص است .بله او با وجود آن همه تخریب هنوز طرفداران پر وپاقرصی دارد که تاکنون علاوه برهزاران کامنتی که در صفحات مختلف وب برای او گذاشته اند عددی برابر با 4 میلیون جستجو برای دریافت فایلهای صوتی او در دنیای سایبر را میتوان براحتی بدست آورد.عبدالرضا هلالی هنوز هم طرفداران بسیاری دارد. این را از روی پرینت کامنت هایی که از یکی از سایت های هوادارش گرفته می گویم.حاج آقا هلالی 28 ساله با حاج رضا 20 ساله تفاوت های بسیاری دارد؛ به قول خودش دیگر زمان علی اکبر خوانی اش تمام شده است.وقتی او ورود سبک به میدان مداحی را باوجود بزرگانی چون حاج منصور ارضی, سعید حدادیان, مرتضی و محمد طاهری, محمود کریمی, نریمان و ... دنبال میکرد خیلی ها به او وطرفدارانش خرده گرفتند او درخصوص نقدهایی که برجامعه مداحی به این روش وارد میشود معتقداست : سلیقه ها مختلف است، ولی آنچه حایز اهمیت است ملاک قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری وعلمای تراز اول دینمان است.درعین حال براین باور است که فضای کنونی فضای مناسبی برای نقد کردن از زبان او نیست، این یعنی: او نقد هایی دارد که اکنون ترجیح میدهد درقبالش سکوت کند.او در پاسخ به این سوال که چرا "رضاهلالی" نمی تواند نقدی بر فضای مداحی کشور داشته باشد؟میگوید: دلیل خاصی ندارد. بیشتر به خاطرآن که سن من و افرادی که الان در جامعه مداحی مطرح هستند یکسان است وشاید تنها من کمی زودتر شروع کرده باشم . بزرگان ما باید دراین زمینه نظر بدهند که می دهند. من خودم هنوز شاگردم و آن جایگاه را که بخواهم نقدی بر این فضا داشته باشم برای خودم قایل نیستم.وی درعین حال تحت فشار بودنش را نفی کرده و آنرا نوعی اختلاف سلیقه معرفی میکند.وی در واکنش به این مطلب که کسانی که نام او را در GOOGLE سرچ میکنند نا مطالب منفی زیادی برعلیه او برخورد میکنند میگوید : سعی کردم در این مدت عقب نشینی کنم و به قول معروف راه خودم را بروم و آنها نیز راه خودشان را رفتند.او که گویا گذشته را پشت سر گذاشته و نمیخواهد کسی هم او را به این دوران بازگرداند از افشا کنندگان اسرار خانوادگی باعنوان "بی تقوایان" یاد کرده ومی افزاید : به اعتقاد من هیچ کس بدون اذن امام حسین (ع) و اهل بیت نمی تواند به افتخار خادمی نائل شود و خداوند به هر کسی این افتخار را نمی دهد. اما یکسری حواشی به این نوکری خدشه وارد می کند تا آنجا که می شود باید از حواشی دوری کرد و راه مستقیم را که راه امام حسین(ع) است در پیش گرفت. اما در این میان یکسری شیاطین هستند که قصد شیطنت دارند و می خواهند به هر نحوی به این بدنه ضربه بزنند. مداحان و روضه خوان ها باید با درایت از کنار آنها بگذرند


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


موضوع بندی مطالب در مورد حاج عبدالرضا هلالی

چند مضوع جالب که در سایت rezahelali.ir آمده که البته تو وبلاگ خودم هم هست ! شما می تونید با کلیک روی آن مطلب مربوط به آن را مشاهده کنید . و البته نظر هم بدید .

اون خانم همسر قانونی شرعی حاج رضاست        مصاحبه اختصاصي با برادر عبدالرضا هلالي
**دانلود بهترین سبک و شعر حاج رضا**             نظر مراجع و علما در مورد مداحی
مداحی به سبک و شیوه آهنگ های غربی           عبدالرضا هلالی بعنوان يک مداح برماحقی دارد
گيرم كه عبدالرضا هلالي پرادو60ميلوني داره          ارتباط حاج عبدالرضا هلالی و حاج منصورارضی
هلالی عضو دانشجویان انرژی هسته ای               حسینیه صباغچی جوابگوی جمعیت هست؟
یک بيوگرافي كامل از حاج رضا                             نو كران امام حسين(ع) صاحب دارند
هلالی: من را اعدام نکنید!                                 راستی چه لذتی دارد نگاه کردن به.....؟
صحبتهای حاج منصور ارضی درباره حاج رضا           یک بیوگرافی کامل از مرحوم سیدجواد ذاکر
دانلود صحبتهای عبدالرضا هلالی راجع به فیلم      تصاویری از مرحوم سیدجواد ذاکر
عبدالرضا هلالی در مورد مرحوم سیدجواد ذاکر      *گوگل و هلالی 

مداحی عبدالرضا هلالی محرم 86                       سبکهای جدید رضا هلالی سال 87

مداحی عبدالرضا هلالی ماه صفر 86


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب - áíä˜ ËÇÈÊ


صحبت حاج عبدالرضاهلالي درمورد سايت ها و وبلاگ هاي با نام ايشان

نوشته شخص حاج عبدالرضا هلالی : با سلام و تشکر از تمام دوستانی که مرا مورد الطاف خود قرار می دهند به استحضار می رسانم ؛ با search در گوگل حدودا 200000 یافته اینترنتی در مورد اینجانب یافت می شود که بعضی از آنان وبلاگ ها و سایت ها و غیره می باشند، اینجانب عبدالرضا هلالی با هیچ گروه ، شخص ، وبلاگ ، سایت ، یاهو مسنجر و نماینده ای در ارتباط نبوده و نیستم اینجانب از پاسخ به اظهار لطف دوستان معذور بوده و از همه تشکر نموده و از خدای منان برای تمامی ایشان آرزوی عاقبت به خیری و سلامتی می نمایم. اینجانب از وجود اشخاصی که به اسم بنده در سایت ها و وبلاگ ها و یاهو مسنجرها اقدام به برقراری ارتباط می نمایند بی اطلاع بوده و اقدام به خط دهی به شخصی ننموده و نماینده ای برای این کار ندارم.سایت هیئت الرضا به نام بهشت بوده و وبلاگ شخصی بنده قبلهء هفتم به نام امام رضاست که تمام پیام ها و انتقادهای عزیزان را دریافت می نمایم
مدیریت در این موضوع: ما تا به حال به طور واضح و علنی اعلام کرده ایم. و همه ی دوستان اطلاع دارند که این سایت طبق نوشته ی ثابت سمت چپ بالا هدیه ای برای حاج عبدالرضا هلالی است . و تا به حال با کسی خدا گواه است ارتباطی نداشتیم که خود را آقای هلالی بنامیم که این بزرگترین خیانت در حق این مداح مخلص امام حسین است و اگر گاهی دوستان به صورت اشتباهی گمان میکنند که با حاج عبدالرضا هلالی در ارتباطند ما سریعاْ اعلام کردیم که از دوستان هستیم و آدرس وبلاگ شخصی ایشان را در اختیار دوستان قرار داده ایم البته این نامه خطاب به ما است چرا که تاثیرگذارترین عامل بوده ایم... تاسف میخوریم... از این بابت که بعد از تبلیغات و نوشتن در گوشه سایت سمت چپ بالا که ثابت است چطور عده ای اینچنین به آقای حاج عبدالرضا هلالی گزارش داده اند با تشکر از دوستان


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


اعلام برنامه ي حاج عبدالرضاهلالي هيئت الرضا در فاطميه 88

مراسم شهادت حضرت زهرا (فاطمیه اول) از روز چهار شنبه همین هفته به مدت ۳ شب چهارشنبه پنجشنبه و جمعه به مدت سه شب برگزار خواهد شد آدرس میدان امام حسین چهارراه قاسم آباد پارک شهدای جوان (حسینیه صباغچی) روز شهادت حضرت فاطمه (فاطمیه دوم) در میدان امام حسین مراسم بدرقه ی فاطمه خواهد بود طبق روال سالهای قبل امسال هم تصاویری از این مراسم در سایت قرار داده خواهد شد کسانی که سال قبل حضور نداشتند می توانند از طریق لینک تجمع عزاداران فاطمیه در میدان امام حسین  و تصاویر تجمع میدان امام حسین  مشاهده کنند. از دوستان خواهش میکنیم در این پست نظر بدهند تا با پاسخ مواجه شوند


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


مصاحبه ي حاج عبدالرضا هلالي با سايت هم ميهن با عنوان عبدالرضا هلالی؛ 3سال پس از بولوتوس

عبدالرضا هلالی؛ 3سال پس از بولوتوس

نویسنده: نورا حسینی


عبدالرضا هلالی هنوز هم طرفداران بسیاری دارد. این را از روی پرینت کامنت هایی که از یکی از سایت های هوادارش گرفته می گویم.

4 میلیون بازدید کننده و هزاران کامنت که همه به عشق صدای او پایشان به هیات باز شده بود. به قول خودش شاید خیلی ها اول برای قیمه امام حسین (ع) به مراسم او رفته اند و بعد نمک گیر شده اند و خیلی ها نیز برای سبک تازه او در مداحی پایشان به هیات باز شده ولی حالا به خاطر معرفت وعشق به امام است که به این مجالس می آیند. 
  حاج آقا هلالی 28 ساله با حاج رضا 20 ساله تفاوت های بسیاری دارد؛ به قول خودش دیگر زمان علی اکبر خوانی اش تمام شده است.
  
همیشه نقدهایی بر جامعه مداحی وارد بوده است ،نقد شما براین فضا چیست ؟

به هر حال سلیقه ها مختلف است، ولی آنچه حایز اهمیت است ملاک قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری وعلمای تراز اول دینمان است.

یعنی نقدی براین فضا ندارید؟

فضا آنقدر مناسب برای نقدی از جانب من نیست.

چرا حاج آقا هلالی نمی تواند نقدی بر فضای مداحی کشور داشته باشد؟

دلیل خاصی ندارد. بیشتر به خاطرآن که سن من و افرادی که الان در جامعه مداحی مطرح هستند یکسان است وشاید تنها من کمی زودتر شروع کرده باشم . بزرگان ما باید دراین زمینه نظر بدهند که می دهند. من خودم هنوز شاگردم و آن جایگاه را که بخواهم نقدی بر این فضا داشته باشم برای خودم قایل نیستم.

حس شاگرد بودن یا تحت فشار هستید؟

نه قبول ندارم که تحت فشارم. شاید اختلاف سلیقه هایی وجود داشته باشد ولی تحت فشار نیستم .

راستش را بخواهید شنیده ام حتی تهدید هم شده اید، کتک هم خورده اید؟

نمی شود آن گروه ها را به گروه های دینی ربط داد. منش و راه کسانی که در راه امام حسین(ع) گام بر می دارند این گونه نیست. مرام اهل بیت به خراب کردن و تحت فشار قرار دادن کسی نیست .

اما...
هرچه بوده مال گذشته است و مطرح کردن آن جایز نیست .

اسم شما را که در گوگل سرچ کنیم، مطالب زیادی بر ضد شما وجود دارد و شما همه چیز را متعلق به گذشته می دانید؟

سعی کردم در این مدت عقب نشینی کنم و به قول معروف راهم خودم را بروم و آنها نیز راه خودشان را رفتند.

چقدر به وجود باند بازی در جامعه مداحی اعتقاد دارید ؟

به هر حال هر مداحی برای خودش طرفدارانی دارد. هر شخصی با صدایی سوز و عشق پیدا می کند و هر کسی با نوایی وصل می شود.

یعنی ربطی به باند بازی ندارد؟

من کسی نیستم که بخواهم درباره این مباحث نظری بدهم.

شما جزو این بدنه که هستید ؟

یکسری حرف ها اسرار است و باید در خانواده بماند .

اما بر ضد شما مطلب و سخن بسیار است؟

آن ها خیانت می کنند که اسرار را فاش می کنند.

شما نیز خانواده آن ها هستید ولی بعضی به این هم خانوادگی اعتقادی ندارند...

از بی تقوایی شان است که چنین کاری می کنند. به اعتقاد من هیچ کس بدون اذن امام حسین (ع) و اهل بیت نمی تواند به افتخار خادمی نائل شود و خداوند به هر کسی این افتخار را نمی دهد. اما یکسری حواشی به این نوکری خدشه وارد می کند تا آنجا که می شود باید از حواشی دوری کرد و راه مستقیم را که راه امام حسین (ع)است در پیش گرفت. اما دراین میان یکسری شیاطین هستند که قصد شیطنت دارند و می خواهند به هر نحوی به این بدنه ضربه بزنند. مداحان و روضه خوان ها باید با درایت از کنار آنها بگذرند.

قبول دارید که بعضی از مداحان از موقعیت شان برای اهداف سیاسی شان استفاده می کنند؟

1400 سال است که دستگاه سیدالشهدا (ع)و این پرچم عزای سیدالشهدا برافراشته است. خیلی ها آمده اند خود را به این دستگاه بچسبانند و نفع ببرند اما نتوانستند و همیشه پرچم بالا بوده است.

در این مدت که کمتر موضع گیری می کردید انگار محافظه کار هم شده اید؟

نه ،عاقل تر شده ام و بسیاری از افکارم عوض شده است .

از چه جهت؟

از همه جهت.

بیش از سه سال از فیلمی که از شما در جامعه منتشر شد می گذرد، مرور دوباره این اتفاق شما را را ناراحت نمی کند؟

در آن زمان یکسری از اشخاص بودند که تماس می گرفتند و پیام می دادند که فیلمی از من دارند و درصورت لزوم آن را پخش خواهند کرد. این فیلم ،فیلم خانوادگی من بود وآن خانوم مادر بچه من. باعث و بانی انتشار آن هر کسی بود _ که من آن را می شناسم _ واگذارش کردم به روز قیامت و کسانی را که نادانسته این فیلم را دیدند و قصدی هم از این کار نداشتند حلال کردم.

به هر حال تصویر حاج آقا هلالی در ذهن بسیاری از دوست دارانش شکسته شد. کاش جوابی هم در این دنیا به آنها می دادید.

جوابی نمی توانستم بدهم چون حامی نداشتم .

چرا کسی از شما حمایتی نکرد؟

این را از آنها بپرسید که حمایت نکردند. من نیامده بودم که بمانم و چیزی را به کسی اثبات کنم، فقط می خواستم وظیفه ام را نسبت به عشقم،عزیزم ، امام حسین (ع) انجام دهم و دراین راه سختی هایی نیز کشیدم که شاید هر کسی جای من بود تصمیم های دیگری می گرفت و کار دیگری می کرد اما من نکردم، چون نیازی نبود من چیزی از دست ندادم شاید در نظر بسیاری ازدست دادم ولی به اعتقاد خودم چیزی از دست ندادم.

چقدر طول کشید تا دوباره سرپا شوید؟

شکست روحی سنگینی خوردم، کارم به دوا و دکتر افتاد. نزدیک خانه مان ضرب و شتم می شدم ... طعنه و زخم زبان بسیار بود.

زمان همه چیز را حل کرد؟

نه، به خودم قبولاندم که دنیا همین است.

هنوز هم آن نگاه های سنگین هست؟

آنها که مرا قبول داشتند هنوز هم دارند و آنها که قبول ندارند آیه هم نازل شود باز هم قبول ندارند.

مدت ها است که در صدا و سیما نشانی از شما نیست؟

نمی دانم چرا ، اصراری هم ندارم که مداحی های من راپخش کنند، ولی وقتی ترانه های فرهاد که خواننده آن ور آبی است از صدا و سیما پخش می شود ولی تصویر و صدای ما که تنها برای امام حسین (ع)و به عشق او می خوانیم، ممنوع است نشان از برخورد سلیقه ای دارد .

در طول مدت گفت و گو شما پس از هر پاسخ ابراز نگرانی می کردید، این نگرانی به چه دلیل است ؟

به خاطرحساسیت هایی که روی من وجود دارد.

چرا این همه حساسیت روی شما هست؟

هرحرکت نو و تازه ای که با مخاطب زیادی نیز روبرو شود، مخالف هم پیدا می کند. من در پاسخ تمام انتقادها سکوت کردم.

سکوت شما به همان روحیه محافظه کارتان برمی گردد؟

اگر محافظه کاری نکنم باید بروم.

یعنی این شیاطین که حواشی جامعه مداحی هستند، آنقدر قدرتمند هستند که شما اگر حرفی بزنید باید بروید؟

بله. ببینید ، آرزوی هر فردی است که به دیدار رهبرش برود ولی من از سال 83 نتوانستم در دیدارهای مداحان با مقام معظم رهبری حضور داشته باشم. کارت دعوت برای حضور در این مراسم به من داده نشده است و این نشان می دهد که تنها به قشر خاصی کارت داده می شود.

یعنی قدرت این حواشی آنقدر بالا است که حاج آقا هلالی را از سال 83 از دیدار با رهبری محروم می کند و ما باید قبول کنیم که این ها حاشیه جامعه مداحی است و جز بدنه نیستند ؟

....اگر حرفی بزنم باید مداحی را کنار بگذارم .

.................................................................

همانطور که می بینید این گفتگو ناتمام است. درست مثل داستان عبدالرضا هلالی، مداح مشهوری که روزی همه هیات ها برایش سر و دست می شکستند و امروز ....


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


دانلود محرم 87 مراسم های هیئت الرضا با نوای حاج عبدالرضا هلالی

کسانی که مایل به دانلود مراسم محرم ۸۷  و تمام مراسم جديد و قديم حاجي هستند به هفته ی دوم آبان در آرشیو مراجعه کنند .

همونطور که در دسته بندیه مطلب هم نوشتم هفته ی دوم آبان محل جمع آوری مطالب دانلودی است . 

هر شب در پست جدا قرار داده شده است

برای دانلود هر بخش روی بخش مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه ی save target as را بزنید و فایل را ذخیره کنید


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


بر تخت پادشاهی نشستن آقا امام زمان

آغاز امامت آقا امام زمان را به تمام شیعیان جهان تبریک میگویم .


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


تسلیت فرا رسیدن شهادت امام رضا (ع) و اعلام برنامه ی هیئت الرضا

فرا رسیدن سالروز شهادت امام رضا(ع) را به تمام شیعیان جهان تسلیت میگویم .

همون طور که میدونید حاجی و بچه های هیئت الرضا به لطف خدا عازم مشهد شده و به پابوس امام رضا رفتند . با این حساب امشب هیئت الرضا در تهران برنامه ندارد. و به اطلاع عزیزانی که مشهد هستند میرسونم که هیئت الرضا :


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


مطلبی از خودم !!!!

همگی برای شفای همه ی مریضا به خصوص سلامتی حاج رضا دعا کنیم .

همون طور که گفته بودیم صدای حج رضا واقا خوب شده ولی متاسفانه مشکل تنفسی دارن

امیدواریم این مشکلشون حل شه با دعای خوب شما مومنا

تا دوباره صدای عالی با تنفس خوب حاجی رو دوباره بشنویم .

همونطور که میدونید شعرهای امسال حاجی واقا قشنگ بود و روضه های واقا خوبی خوندن مقصوصا شب اربعین . تا کور شود هر آن کس که نتواند دید .

قول میدم عکسای خوبی از محرم امسال براتون بذارم .

< FONT>  

< FONT>


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


سلام سلام سلام

سلام دوستان من پس از چندین وقت بالاخره به روز شدم

واقعا از همگی معذرت میخوام

مشکل سرعتی داشتم  حالا ردیفش کردم

دوباره مطالبم رو آغاز میکنم

< P>

< P> < FONT>


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


حرفی از دل به دل

ما باید اینجا واقعا از صوت الشهدا تشکر کنیم که اجازه ندادن cd های هیئت ارضا در شبای واقعا با جو عالی معنوی بیرون پخش بشه و یه عده سوء استفاده بکنن .

این موسسه شب ۸ رو که فعلا بیرون نداده و روزه ۹ رو عالی صحنه سازی کرده و روز عاشورا رو که واقعا جو عجیبی تو هیئت بود و کمتر ازین جوا تو هیئات به وجود میاد رو بعد از درخواست بسیار مردم با یک ویرایش بسیار زیبا گلچین کرده و بیرون داده . من واقعا به شما پیشنهاد میکنم این واقعا زیبا تهیه کنید. قول میدم عکسای قشنگی ازین شبا تهیه کنم. حضور واحدی نیکبخت و مامانی هم در این روز جالب بود .

عکسی از حاجی و مرجع تقلید آیت الله العظمی حجت الاسلام و المسلمین وحید خراسانی و چند عکس دیدنی دیگه که از سایت بزرگ حاجی گرفتم .

  < P>

کور بشه هر کی نمیتونه حاجی رو تو خوشی ببینه !


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ


توجه توجه

یه خبر خیلی خیلی خوب  !

مدیریت :طبق صحبتهای علی باقری و علی فرشید فر در شب ولادت امام باقر (ع ) حاج عبدالرضا هلالی زیر نظر پرفسور عقیلی حائری تحت درمان به صورت جددی هستند و دکتر عقیلی حائری این قول رو داده اند که تا اول ماه رمضان صدای سال های 80 و 81 حاج عبدالرضا هلالی رو دوباره برگردونند .


 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب - áíä˜ ËÇÈÊ


بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار جمعى از مداحان و ستايشگران اهل‏بيت

 
 
بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحيم‏

اولاً صميمانه، عميقاً به همه‏ى برادران و خواهران حاضر در اين محفل گرم و صميمى و سرشار از عشق و محبت، به مناسبت ميلاد صديقه‏ى طاهره حضرت فاطمه‏ى زهرا (سلام اللَّه عليها) و همچنين ولادت فرزند پرافتخار و سربلندش، امام عزيزمان (رضوان اللَّه تعالى عليه)تبريك عرض ميكنم و از برادران عزيزى كه با هنرنمائى و برنامه‏هاى خودشان ما را از كوثر محبت اهل‏بيت (عليهم‏السّلام) سيراب كردند - چه خواننده‏هاى عزيز، چه شعرائى كه اين شعرها را سروده بودند - تشكر ميكنم. حقاً عرصه‏ى محبت اهل‏بيت عرصه‏ى شايسته‏اى براى هنرنمائى است و در ميان اين مجموعه‏ى نور، محبت فاطمه‏ى زهرا (سلام اللَّه عليها). جاى ابراز هنر، ابراز ذوق و ظرافت طبع حقاً و انصافاً همين‏جاست. فاطمه‏ى زهرا (سلام اللَّه عليها) كلمةاللَّهِ پرمضمون و مانند يك درياى ژرف و عميق است. هر چه فكر انسان، ذوق انسان، طبع ظريف صاحبان طبع در اين زمينه كنكاش بيشترى كند، تدبر و تأمل بيشترى كند، گوهرهاى بيشترى به دست خواهد آورد. البته توصيه‏ى هميشگى ما اين است كه ژرف‏پيمائى در اين اقيانوس نور و معنويت به كمك احاديث اهل‏بيت باشد. همانطورى كه در يكى از اشعارى كه آقايان خواندند، اين مضمون بود، كه معرفت اين خاندان هم در اختيار خود اين خاندان است؛ از آنها فرا بگيريم. آنها را معرف خودشان قرار بدهيم. تأمل كنيم، دقت كنيم تا به صورت عميق و ژرفى اين كلمات و اين معانى را بفهميم. شعراى عزيز ما، مداحان و ستايشگران اهل‏بيت (عليهم‏السّلام) كه اين افتخار را دارند كه به كلمات و به روايات اهل بيت مراجعه كنند، تأمل كنند، تدبر كنند، از اهل بصيرت و معرفت براى ژرف‏يابى كمك بگيرند، آن وقت ذوق، طبع لطيف، دقت نظر و كنكاش، صوت خوب و حنجره‏ى توانا را در خدمت اينها قرار دهند. اين يكى از بهترين و شريفترين كارهاست.  ادامه نوشته در ادامه مطلب


ادامه مطلب

 

نوشته شده توسط مرتضی دشت گرد (مدیر) در روزی از روز های خدا ! موضوع مطلب مطالب - áíä˜ ËÇÈÊ